CDC cytuje swoje badania, by dowieść nieszkodliwości tiomersalu

Opublikowano: 25.05.2019 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 16

Ośrodki Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC – amerykańskie sanepidy) dumnie ogłosiły, że „dowody są jasne: tiomersal w szcze­pionkach nie jest toksyną, lecz zwykłym konserwantem stosowanym od dziesię­cioleci”. Ten wniosek wyciągnięto na podstawie badań „przeprowadzonych przez CDC lub z ich udziałem”.

Innymi słowy, CDC zadecydowały, nie na podstawie niezależnych recenzo­wanych badań, ale w oparciu o własne stronnicze ustalenia, że tiomersal – za­wierający rtęć organiczny związek doda­wany do szczepionek jako konserwant – jest całkowicie bezpieczny. Jedynym przytaczanym na to „dowodem” jest ich opinia.

Ich konkluzja stoi jednak w sprzecz­ności z badaniami szanowanych na­ukowców. W rzeczywistości istnieje tak wiele dowodów na poważne zagrożenia dla zdrowia ze strony tiomersalu zawar­tego w szczepionkach, że coraz więcej państw zakazuje jego używania.

Rosja zakazała stosowania tego tok­sycznego składnika ponad dwadzieścia lat temu. W kolejnych latach w ślad za nią poszły Austria, Wielka Brytania, Japonia i wszystkie kraje skandynawskie.

Co ciekawe, mimo twierdzenia, że tiomersal „nie jest toksyną”, bliższe spoj­rzenie na zapisane drobnym drukiem podsumowanie potwierdza, że naukow­cy z CDC ustalili znaczący związek mię­dzy tiomersalem i problemami neurorozwojowymi.

Tłumaczenie: Nexus
Źródło oryginalne: NaturalNews.com
Źródło polskie: Wolna-Polska.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o