CDC bada związek szczepionki Pfizera z udarami mózgu

Opublikowano: 27.01.2023 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2989

Amerykańskie Centrum Prewencji i Kontroli Chorób podaje niepokojące wyniki badań dotyczące szczepionki na COVID-19. Dane sugerują, że u seniorów zaszczepionych biwalentną szczepionką Pfizera stwierdzono więcej przypadków udaru mózgu.

Dane dotyczące szczepień przeciwko COVID-19 amerykańskiego Centrum Prewencji i Kontroli Chorób sugerują, że u seniorów zaszczepionych biwalentną szczepionką Pfizera stwierdzono więcej przypadków udaru mózgu. Chodzi o dwuskładnikową szczepionkę koncernu Pfizer i niemieckiej firmy BioNTech wyprodukowanej w technologii mRNA. Miała ona chronić lepiej przed nowymi odmianami wirusa SARS-COV-2. Była ona stosowana jako tzw. booster, czyli dawka przypominająca, podawana po pierwszym szczepieniu.

Ze wstępnych danych CDC wynika, że w grupie osób w wieku co najmniej 65 lat zaszczepionych dwuskładnikową szczepionką Pfizera w okresie 21 dni po jej podaniu stwierdzono więcej przypadków niedokrwiennego udaru mózgu. Jak na razie stwierdzono jedynie, że zachorowań u ludzi starszych jest więcej niż u w grupie osób w wieku 22-44 lat również zaszczepionych tym samym preparatem. U seniorów częściej występują udary mózgu, podobnie jak inne schorzenia, aniżeli u osób w średnim wieku i młodszych.

Pfizer wraz z firmą BioNTech zapewniają w opublikowanym oświadczeniu, że wiedzą o doniesieniach sugerujących potencjalne występowanie udarów mózgu po podaniu szczepionki dwuskładnikowej przeciwko COVID-19 wśród osób w wieku co najmniej 65 lat. Jak na razie, eksperci wykluczają powiązanie ze schorzeniami.

Z danych przedstawionych przez CDC wynika, że wśród 550 tys. osób w wieku co najmniej 65 lat, które zaszczepiono preparatem dwuskładnikowym Pfizera, udar mózgu w okresie trzech tygodniu po jego podaniu stwierdzono u 130 osób. Warto jednak zaznaczyć, że nie dochodziło tutaj do przypadków zgonu. „FDA zawraca uwagę, że jeśli chodzi o podobną szczepionkę w technologii mRNA innej amerykańskiej firmy Moderna nie zauważono wzrostu przypadków udarów mózgu po zaszczepieniu. Wymaga to dalszych badań, jednak rekomendacje dotyczące tych szczepień nie zostają zmienione” – informuje amerykańska Agencja Żywności i Leków.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: RadioMaryja.pl
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. pikpok 27.01.2023 12:42

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.