CBA zatrzymało byłego szefa Ukravtodoru

Opublikowano: 20.07.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 749

Funkcjonariusze CBA z Delegatury w Gdańsku zatrzymali trzy osoby podejrzane o korupcję: byłego posła i szefa Państwowej Służby Dróg Samochodowych Ukrainy, Sławomira N., byłego dowódcą jednostki wojskowej GROM, Dariusza Z. oraz przedsiębiorcę, Jacka P.

Zatrzymani mają usłyszeć zarzuty jeszcze w poniedziałek, 20 lipca. W sprawie toczy się wspólne śledztwo prowadzone przez prokuratury z Polski i Ukrainy: Prokuraturę Okręgową w Warszawie, a także Specjalną Prokuraturę Antykorupcyjną w Kijowie, jak również przez Centralne Biuro Antykorupcyjne i Narodowe Antykorupcyjne Biuro Ukrainy.

W związku ze sprawą, w biurach Ukravtodoru na Ukrainie realizowanie są przeszukania i inne czynności śledcze.

Sławomir N. pełnił funkcję dyrektora Państwowej Służby Dróg Samochodowych Ukrainy w latach 2016-2019. We wrześniu 2019 roku ukraińskie służby antykorupcyjne: Narodowa Agencja ds. Zapobiegania Korupcji poinformowała, iż skierowała do sądu sprawę w związku ze stwierdzeniem złożenia przez niego nieprawdziwego oświadczenia majątkowego za 2017.

Na podstawie: CBA.gov.pl, Pravda.com.ua
Źródło: PolUkr.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 1,67 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Kaczor3333
Użytkownik
Kaczor3333

Raz na jakiś czas musi pojawić się taki artykuł, ku pokrzepieniu serc dla plebsu. Nic im nie zrobią. Pierwszy milion zawsze trzeba ukraść. Potem mogą już…