CBA rozbija handlarzy roszczeniami

Opublikowano: 12.05.2017 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 278

Znani z przejmowania roszczeń do kamienic przedsiębiorca Maciej M. i jego syn Maksymilian M., zostali dziś rano zatrzymani przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Łącznie w ciągu ostatnich kilkunastu godzin zatrzymano już osiem osób.

Początkowo CBA podało informację, że dokonano zatrzymania siedmiu osób, w tym trzech adwokatów. Potem skorygowano, że w rękach funkcjonariuszy znajduje się osiem osób, co potwierdził też na konferencji prasowej minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Działania służb odbyły się „w związku z tzw. dziką reprywatyzacją nieruchomości w Warszawie, w tym działki przy Pałacu Kultury i Nauki”.

Jednymi z zatrzymanych są Maciej M. i jego syn Maksymilian M., o których zrobiło się głośno przy okazji budowy kontrowersyjnego biurowca przy Placu Zamkowym. „Funkcjonariusze CBA przeszukali podwarszawską rezydencję biznesmena zatrzymanego przez CBA oraz mieszkania i kancelarie pozostałych zatrzymanych. Zatrzymani przez funkcjonariuszy z Delegatury CBA w Warszawie zostaną przewiezieni do Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu, tam usłyszą zarzuty” – powiedział Piotr Kaczorek z biura prasowego CBA.

Kim są pozostali zatrzymani? Grażyna K.-B. i Tomasz Ż. – dwoje adwokatów, którzy reprezentowali interesy spadkobierców nieruchomości, a także rzeczoznawcy majątkowi wpisani na sądową listę biegłych – Michał Sz. i Jacek R. oraz Andrzej K.

Jaka jest przyczyna zatrzymania? Prokuratura Krajowa uważa, że są oni zamieszani w nieprawidłowości przy reprywatyzacji nieruchomości przy ul. Królewskiej 39, przy samym Pałacu Kultury oraz przy ul. Twardej 8 i 10. Reprywatyzacja tych ostatnich budynków doprowadziła do zamknięcia jednego z gimnazjów. Śledczy szacują, że łączne szkody powstałe na skutek działalności zatrzymanych to co najmniej 46,1 mln zł. Poszkodowani to Skarb Państwa, lokatorzy i spadkobiercy właścicieli nieruchomości.

Autorstwo: PN
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
smerf
Użytkownik
smerf

A tzw. dużej ustawy reprywatyzacyjnej jak nie ma, tak nie ma…
Zatem Jaki jest nadal… bylejaki, choć stwierdził wczoraj w “Faktach po faktach”, że przywrócenie w Polsce sprawiedliwości traktuje (czuje) jako własną misję dziejową.

Synku, a ileż ty masz lat?