Cały świat kłania się Żydom. A co z innymi narodami?

Opublikowano: 09.07.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2352

Białoruski prezydent Aleksander Łukaszenka skrytykował podejście świata do zbrodni dokonanych w czasie II wojny światowej. Jego zdaniem od czasu zakończenia konfliktu mówi się przede wszystkim o mordach na ludności żydowskiej, zapominając o cierpieniach zadanych wówczas również innym narodom. Słowa Łukaszenki zostały ostro skrytykowane przez Izrael.

Łukaszenka wziął udział w zorganizowanych pod Mińskiem uroczystościach na „Kopcu Chwały”. Monument upamiętnia żołnierzy Armii Czerwonej, którzy w czasie II wojny światowej walczyli z niemieckimi agresorami. Białoruski prezydent w swoim przemówieniu stwierdził, że tamten konflikt wcale się nie skończył, lecz jedynie przybrał zupełnie nowe formy.

Z tego powodu białoruskie władze zdecydowały się przeprowadzić nowe badania zbrodni dokonanych przez Niemców. Wzorują się w nich na samych Żydach, którzy „byli w stanie udowodnić Holokaust i teraz podziwia ich cały świat”. Według Łukaszenki można bowiem mówić o białoruskim odpowiedniku Holokaustu.

Zauważył on przy tej okazji, że w związku z badaniami przeprowadzonymi przez Żydów „cały świat się przed nimi kłania, wszyscy boją się nawet pokazać ich palcem”. Tymczasem sami Białorusini „byli tak tolerancyjni i mili, że bali się kogokolwiek urazić”, dlatego w końcu sami zaczęli być obrażani poprzez próby „pisania na nowo historii Białorusi i odebrania zwycięstwa w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej”.

Kontynuowanie wspomnianych badań, zdaniem Łukaszenki, jest „niemniej ważne niż zwycięstwa w ekonomii”, ponieważ „dotyczą one serca i duszy”. Białoruski prezydent dodał, że każda osoba chcąca zapomnieć zwycięstwo nad nazizmem „jest szaleńcem”.

Do słów Łukaszenki odniosło się izraelskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Syjoniści twierdzą, że to co powiedział białoruski prezydent „jest nie do zaakceptowania”. Do izraelskiego MSZ został z tego powodu wezwany przedstawiciel białoruskiej ambasady.

Na podstawie: Belaruspartisan.by
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Stanlley 09.07.2021 09:24

  Po raz kolejny wielki SZACUNEK dla prezydenta! Mało kto by takiego przywódcy nie pozazdrościł… Wspomicie moje słowa za wiele lat – gdy to Białoruś nadal będzie miała się dobrze – a nas sprzedadzą za długi polsko-języcznego rządu. Przez 30 lat nas tak prowadzili że obecnie jesteśmy gastarbaiterami we własnym kraju…

 2. agama 09.07.2021 18:05

  Polacy nie będący żydami również byli masowo mordowani przez Niemców, Polacy też jako jedyny naród był karany śmiercią za pomaganie Żydom.

 3. robi1906 09.07.2021 20:05

  Przestańmy mówić o polskich żydach, słowo żydzi to sprytna sztuczka socjotechniczna mająca zamazać narodowe pochodzenie owych żydów.
  Sprawa jest prosta, biedota w chałatach mówiąca w ‘jidysz’ czyli po niemiecku to Chazarzy (oczywiście byli wśród nich i bogatsi i zeuropeizowani) oraz ci których sprowadzono jako nadzorców już za zdradzieckich piastów, czyli Fenicjan.

  A jak “żydzi” traktowali białoruskich chłopów?, opisał Sołżenicyn w “200 lat razem”, tam się można naocznie przekonać, że nie było “białoruskiego żyda”, był tylko obcy, który doprowadził białoruskie chłopstwo do umierania z głodu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.