Calais poprzez kamienie utrudnia imigrantom rozkładanie namiotów

Opublikowano: 21.09.2022 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 879

Władze Calais postanowiły rozłożyć kamienie i głazy, aby zniechęcić nielegalnych imigrantów do budowy obozów namiotowych w centrum miasta. Wciąż boryka się ono bowiem z problemem obcokrajowców próbujących przedostać się za jego pośrednictwem do Wielkiej Brytanii.

Pod koniec ubiegłego tygodnia stowarzyszenia pomagające imigrantom zaczęły bić na alarm, potępiając rozmieszczenie w kilku punktach w centrum Calais kamieni i głazów. Pojawiły się one na trawnikach, które od wielu lat są wykorzystywane przez cudzoziemców stawiających na nich swoje namioty.

Najwięcej przeszkód zostało zainstalowanych w pobliżu dworca głównego w Calais, a także na miejscowym nadbrzeżu. Dodatkowo od 3 sierpnia zaczęto usuwać obozowiska nielegalnych imigrantów, a proces ten nasilił się zwłaszcza w ubiegłym tygodniu. W międzyczasie odgrodzono także przestrzenie znajdujące się pod mostami.

Lokalne władze twierdzą, że tylko w ten sposób mogą powstrzymać ustawianie „żenujących obozów” w centrum miasta. Samo rozmieszczenie skał miało kosztować administrację blisko 45 tys. euro. Spełniła ona w ten sposób prośby ze strony mieszkańców, narzekających na ciągły hałas i brak poczucia bezpieczeństwa.

Calais od końca ubiegłego wieku jest punktem tranzytowym dla nielegalnych imigrantów, chcących przedostać się do Wielkiej Brytanii za pośrednictwem kanału La Manche. Problem nasilił się wraz z pojawieniem się kryzysu migracyjnego w 2015 roku. Od tego czasu w mieście wielokrotnie dochodziło do starć obcokrajowców z policjantami.

Na podstawie: Fdesouche.com
Zdjęcie: Twitter.com/LouisWitter
Źródło: Autonom.pl

5

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.