Cała Polska w czerwonej strefie?

Opublikowano: 22.10.2020 | Kategorie: Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1498

Jak zapowiedział w rozmowie z Polsat News premier Mateusz Morawiecki, w związku z rekordową liczbą nowych zakażeń koronawirusem, będzie rekomendował, żeby od soboty cała Polska była strefą czerwoną. „Już dzisiaj jest to ok. 75-80 proc. (którzy znajdują się w „czerwonej strefie”– red.), więc takie rozróżnienie powoli robi się bezprzedmiotowe” – tłumaczył.

Mówiąc o rządowych założeniach dalszej walki z pandemią koronawirusa wskazał na cztery główne liniach obrony. „Szykujemy się na poszczególne scenariusze w następujący sposób. Mamy pierwszą, drugą, trzecią i czwartą linię obrony. Pierwsza linia obrony, to nasze obostrzenia, maseczki, testowanie i wyłapywanie przypadków osób chorych. Druga to cały system szpitali, kwarantanny, izolacja, ale przede wszystkim ludzie, medycy. Trzecia linia to dodatkowe łóżka. Tych jeszcze nie ma, ale za kilka dni pojawi się ich w systemie dodatkowe 13 tys.” – powiedział premier i zapewnił, że zgodnie z opinią ministra zdrowia Adama Niedzielskiego aktualnie „łóżek przybywa szybciej niż chorych pacjentów” (pojawiają się informacje, że nowe łóżka obiecywane przez rząd zostaną zabrane pacjentom chorym na inne choroby, np. na raka – przypis WM).

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci 130 osób, u których zdiagnozowano koronawirusa oraz 10 040 nowych przypadkach zakażenia COVID-19, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

To kolejny raz rekordowa liczba zachorowań w Polsce. Najgorsza sytuacja ma miejsce w województwach małopolskim, mazowieckim i śląskim.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 3,40 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Jack Ravenno
Użytkownik
Jack Ravenno

Ja tylko jednego chciałbym, aby ciężar kłamstw przycisnął tak tego gościa żeby osiągnął ciężką niewydolność oddechową.

Kaczor3333
Użytkownik
Kaczor3333

Ja tak jeszcze raz po prośbie. Jeśli to możliwe, chociaż na stronie Wolnych Mediów nie wstawiać zdjęć tego pana w okularach. Robię się strasznie agresywny jak widzę jego lico, wpadam w furię jak jeszcze słyszę. Dziękuję za rozpatrzenie mojej prośby.

Murphy
Użytkownik
Murphy

Pan Moran-owiecki robi co mu góra każe. Ciekawe jest ten wykres zachorowalności który to w mediach pokazują. Jak dla mnie to bardzo podejrzane jest by tak ładnie jak od kreski przyrost występował, bez żadnych odchyłek w górę czy w dół. Wcale bym się nie ździwił jak by go po prostu program komputerowy generował, bez żadnych danych wejściowych. Już takie kwiatki od dawna na niektórych stronach widuję, a jak się w kod strony zajrzy to wychodzi, że to funkcja generuje np. ilość odwiedzin, itp.

Wolfman
Użytkownik
Wolfman

Kaczor, ale dlaczego. Będzie się dobrze kojarzył z przekrętem stulecia. Po lipnych reakcjach ludzi którzy nie wiedzą co się dzieje to widać nie będzie to ostatni

radical3dom
Użytkownik
radical3dom

Nie maja sumienia skurczybyki, no ale czego się spodziewać po wyznawcach talmudu który traktuje gojów jako podludzi…

kufel10
Użytkownik
kufel10

Panowie czy może mi ktoś wyjaśnić, dlaczego w telewizji czasami podaje się absolutnie prawdziwe informacje, które chyba nie stoją w zgodzie z aktualną narracją? Na przykład przywołane tutaj wiadomości. Nic innego niż sianie zamętu nie przychodzi mi na myśl.