Były wiceszef MO Ukrainy aresztowany za korupcję

Opublikowano: 03.02.2023 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1817

Peczerski sąd rejonowy w Kijowie aresztował na dwa miesiące byłego wiceministra obrony Ukrainy Wiaczesława Szapowałowa, który jest oskarżony o korupcję – poinformował o w czwartek portal „Ukraińska Prawda”, powołując się na źródła w organach ścigania.

Według gazety, na wniosek Państwowego Biura Śledczego (GBI) Ukrainy, sąd umieścił Szapowałowa w areszcie z alternatywą wpłacenia kaucji w wysokości 402,6 mln hrywien (11 mln dolarów). Służba Bezpieczeństwa Ukrainy nie skomentowała jeszcze tej sytuacji.

Urząd Prokuratora Generalnego Ukrainy postawił w środę zarzuty korupcyjne Szapowałowi, który został zwolniony tydzień temu w związku ze skandalem logistycznym, wicedyrektorowi departamentu zamówień państwowych agencji Bohdanowi Chmielnickiemu i byłemu wiceszefowi państwowego Promoboronexportu Władimirowi Tereszczence w sprawach o defraudację i nielegalne działania.

Później Służba Bezpieczeństwa Ukrainy potwierdziła, że postawiła Chmielnickiemu zarzuty korupcyjne w sprawie dotyczącej zakupu niskiej jakości kamizelek kuloodpornych na potrzeby agencji. Minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow zaprzeczył wcześniej oskarżeniom o korupcję wobec resortu siłowego. Jednak 24 stycznia wyszło na jaw, że Szapowałow podał się do dymisji, a Chmielnicki został zdymisjonowany następnego dnia.

Źródło: pl.News-Front.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.