Były wiceprezydent Dick Cheney broni tortur

Opublikowano: 15.12.2014 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 737

Były wiceprezydent USA Dick Cheney zapewnił, że metody przesłuchań stosowane przez CIA – kwestionowane dziś jako nielegalne – były skuteczne. W rozmowie z NBC przez lata bliski współpracownik prezydenta George’a W. Busha wyraził przekonanie, że osoby odpowiedzialne za program stosowania przemocy wobec więźniów posądzanych o związki z Al-Kaidą powinny być nagrodzone, a nie krytykowane. Dodał, że gdyby przyszło mu dziś decydować o programie, zgodził by się na niego “w każdej chwili”.

Cheney, komentując raport amerykańskiego Senatu na temat praktyk w więzieniu CIA w Guantanamo oraz w tajnych więzieniach na świecie, w tym w Polsce, mówił, że Amerykanie nie stosowali tortur. “Tortury to to, co Al-Kaida zrobiła trzem tysiącom Amerykanów 11 września” – powiedział. Według niego, nie można porównywać tego do stosowanych przez CIA “rozszerzonych metod przesłuchań”.

Zdaniem Cheneya te działania przynosiły skutek i pozwoliły zdobyć potrzebną CIA wiedzę. Były wiceprezydent zapewnił też, że o wszystkim wiedział prezydent Bush.

W opublikowanym na początku tego tygodnia raporcie komisji amerykańskiego Senatu napisano, że w latach 2002-2007 służby stosowały wobec więźniów z Al-Kaidy podtapianie, poniżanie, pozbawianie snu czy wystawianie na chłód. Raport wywołał wiele kontrowersji na całym świecie.

Autorstwo: jkl
Źródło: Lewica.pl


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. onelove 15.12.2014 13:03

  Będą to powtarzać tysiąc razy to ludzie uwierzą „rozszerzonych metod przesłuchań”.
  Chyba, że rzeczywiście się przebudzą.

  Właśnie ludzie z takimi wnętrzami rządzą ziemią, za zniewolenie i inne bestialstwa tak samo pewnie rozdają sobie nagrody i uważają, że się im należą.

  Sami zorganizowali atak i pchają dalej te kłamstwa.
  Torturują najczęściej niewinnych ludzi.
  Za to tak się rządzi i kontroluję “motłoch” za pomocą strachu dlatego stworzyli iluzorycznego wroga.

  Na ziemi już nie zostaną rozliczeni, za dużo ludzie są ogłupieni i nikt ich do więzienia nie wsadzi albo przestanie słuchać wystarczy tylko to nawet wsadzać nie trzeba, dopiero po śmierci ale sami tak wybrali.

 2. Jedr02 15.12.2014 20:53

  Tylko podejrzanym arabem mógł zostać każdy arab znajdujący się w niewłaściwym miejscu w niewłaściwym czasie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.