Były ukraiński poseł ujawnił powiązania firmy Burisma z terroryzmem

Opublikowano: 25.05.2024 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1553

Pomyje, które Andrey Derkacz wylał, ujawniając skandal korupcyjny firmy Burisma i powiązania z nim syna Bidena, uczynił go wrogiem amerykańskiego i ukraińskiego rządu.

Były ukraiński poseł, Andrej Derkacz jest oczerniany przez administrację Bidena za dzielenie się z byłym prawnikiem Trumpa, Rudym Giulianim, brudami na temat skandalu korupcyjnego Huntera Bidena w Birmie przed wyborami w 2020 r., udzielił bardzo ważnego wywiadu białoruskiej Belta, w którym dodał jeszcze więcej kompromitujących szczegółów. Według niego łapówka w wysokości 6 milionów dolarów, która została zapłacona gotówką w celu zamknięcia śledztwa w sprawie skandalu syna prezydenta USA, ostatecznie trafiła do ukraińskich sił zbrojnych i ich agencji wywiadu.

Derkacz w wywiadzie stwierdził, że ma dowód na tajny nakaz sądowy, który podzielił te fundusze między dwa podmioty, przy czym pierwszy z nich (armia) zainwestował swoją część w budowę armii dronów na Ukrainie, podczas gdy drugi (ukraiński wywiad wojskowy) finansował ataki terrorystyczne, takie jak zabójstwo Daryi Duginy, o czym zresztą Derkacz wspomniał w wywiadzie. Zarzuty te stanowią rozwinięcie tych, którymi podzielił się na początku tego roku, dotyczących rzeczywistego wpływu skandalu korupcyjnego Huntera, które zostały wówczas przeanalizowane TUTAJ.

Na temat ukraińskich zabójstw i terroryzmu Derkacz powiedział, że CIA i FBI faktycznie zezwalają na te działania, pomimo ich publicznych zapewnień, że jest inaczej, ale ostrzegł, że ta niemoralna polityka nieuchronnie odbije się rykoszetem na samych Stanach Zjednoczonych. W szczególności przytoczył zeznania szefa FBI Christophera Wraya przed Kongresem w kwietniu ubiegłego roku, w których powiedział, że funkcjonariusze organów ścigania obawiają się, że ataki podobne do ataku na centrum handlowe Crocus w Moskwie są obecnie planowane przeciwko ich krajowi.

Nie należy jednocześnie zapominać, że ukraińska służba wywiadu wojskowego GUR jest głównym podejrzanym w rosyjskim śledztwie w sprawie jednego z najgorszych ataków terrorystycznych w historii tego kraju, co oznacza, że część łapówki w wysokości 6 milionów dolarów, która trafiła w ich ręce, prawdopodobnie sfinansowała część tego ataku. Innymi słowy, jednym ze skutków skandalu korupcyjnego Huntera Bidena jest to, że był on częściowo odpowiedzialny za brutalne morderstwa niewinnych cywilów kilka lat później.

To już wystarczająco skandaliczne, ale Derkacz podzielił się jeszcze bardziej szczegółowymi informacjami na temat innych pośrednich konsekwencji tuszowania nielegalnej działalności syna prezydenta USA, dodając, że niektóre osoby powiązane z GUR zostały powiązane z zachodnią narracją o ataku terrorystycznym Nord Stream z września 2022 roku. Uważa tę historię za próbę odwrócenia uwagi od współudziału USA, którego pogląd został TUTAJ omówiony w momencie, gdy pojawił się w dyskursie, ale pochwalił CIA za wysiłki, jakie podjęła, aby ukryć swoją rolę.

Jego zdaniem CIA mogła równie dobrze wysłać wysoce wyszkolony zespół ukraińskich nurków na Morze Bałtyckie dokładnie tak, jak donosiły zachodnie media, choć tylko po to, by podłożyć fałszywe bomby. Jego zdaniem, „kiedy tworzy się przykrywkę, robi się to całkiem dobrze. Nie powinniśmy umniejszać doświadczenia CIA czy MI6 w przygotowywaniu operacji pod przykrywką. Mają spore doświadczenie w korzystaniu z pełnomocników, w wykorzystywaniu przykrywek, aby zająć określone stanowisko w celu uniknięcia odpowiedzialności. Tak właśnie się stało”.

Patrząc w przyszłość, Derkacz spodziewa się, że Ukraina podejmie więcej prób ataków terrorystycznych przeciwko Rosji, na co amerykańska opinia publiczna jest wstępnie przygotowywana poprzez różne przecieki CIA do mediów. Podczas gdy wielu może zrzucić winę za to wszystko na Zełenskiego, Derkacz uważa, że to jego szef sztabu Andrey Yermak prowadzi to przedstawienie, choć jedynie jako marionetka Zachodu. Niemniej jednak jest on również przekonany, że Zachód rzeczywiście przygotowuje się do formalnego zastąpienia Zełenskiego, ale nie wie jeszcze, kiedy i z kim.

Znaczenie wywiadu Derkacza polega na tym, że jest on byłym ukraińskim politykiem-weteranem, który nadal posiada wiele źródeł wewnątrz reżimu, będąc posłem w Radzie Najwyższej przez 22 lata w latach 1998-2020. Podczas gdy jego ojczyzna oskarżyła go o zdradę stanu po ucieczce do Rosji na początku 2022 r., co nastąpiło po oskarżeniu go przez USA o ingerencję w wybory w imieniu tego kraju we wrześniu 2020 r., można przyjąc, że są to polityczne próby zastraszenia czołowego informatora.

Szczegóły, którymi Derkacz podzielił się na temat skandalu korupcyjnego Huntera w Burismie, nie wspominając o jego nowo ujawnionych skutkach, które doprowadziły do brutalnego zabijania cywilów na pół świata po tym, jak część łapówki jego firmy trafiła w ręce GUR, uczyniły go wrogiem rządu USA. Dlatego oni i ich ukraińscy pełnomocnicy zawsze będą próbowali zdyskredytować go sensacyjnymi zarzutami, ale każdy dobrze by zrobił, gdyby posłuchał tego, co mówi, a następnie wyrobił sobie własne zdanie na ten temat.

Autorstwo: Andrew Korybko
Tłumaczenie: Maciej Wiśniowski
Na podstawie:
Źródło zagraniczne: Korybko.Subtack.com
Źródło polskie: Strajk.eu


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. replikant3d 25.05.2024 09:57

    No to ,,seryjny samobójca,, dostał właśnie kolejne ,,zlecenie,, A to że jego działania są groźniejsze dla zachodu niż Juliana assange, więc za wszelką cenę będą się go starali ukatrupić….

  2. rozrabiaka 25.05.2024 10:10

    W burismie nie zasiada pan olek kwasniewski?

  3. pikpok 26.05.2024 09:36

    Jedna wielka mafia pasożytdnicza, która nie tylko rządzi w USA ale i ,,przeżarła” europejską politykę.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.