Były szef rosyjskich Żydów chwali mord w Katyniu

Opublikowano: 22.01.2020 | Kategorie: Historia, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2028

Przedwczoraj w pierwszym kanale rosyjskiej telewizji państwowej wyemitowano program publicystyczny, w którym dyskutowano między innymi na temat II wojny światowej. Były szef Rosyjskiego Kongresu Żydów, Jewgienij Satanowski, pochwalił w jego trakcie politykę Józefa Stalina i dokonane z jego rozkazu zamordowanie polskich oficerów w Katyniu.

https://www.youtube.com/watch?v=c26aRXlFPkM

Rosyjsko-żydowski politolog przypomniał, że Stalin był dowódcą radzieckich sił zbrojnych zarówno w czasie Katynia, jak i Powstania Warszawskiego. Zdaniem Satanowskiego w obu przypadkach komunistyczny dyktator „miał rację”, dlatego „powinien był zrobić i pierwsze, i drugie”, czyli tym samym powinien był wymordować polskich oficerów oraz nie udzielić pomocy powstańcom.

„Żaden normalny dowódca wojskowy nie pozostawiłby na swoich tyłach grupy dobrze przygotowanych oficerów z wrogiej armii” – uzasadniał swoje poglądy obecny prezes Instytutu Bliskiego Wschodu. Dodatkowo Satanowski przyznał, że Stalin co prawda był „tyranem i katem”, ale „historii nie tworzą ludzie z czystymi rękami”. W tym kontekście wspomniał on o działalności Józefa Piłsudskiego, oskarżając dodatkowo Polskę o szereg rzekomych zbrodni.

Wśród nich wymienił rzekome „masowe” mordowanie Żydów, którzy uciekali z gett i obozów koncentracyjnych, a także niewyjaśnione do dzisiaj kwestie pogromów w Kielcach i Jedwabnem. Zaznaczył on przy tym, że w tych miejscach „Niemcy nie byli potrzebni”.

Satanowski w latach 2001-2004 był szefem Rosyjskiego Kongresu Żydów. Obecnie przewodniczy Instytutowi Bliskiego Wschodu.

Na podstawie: YouTube.com, DoRzeczy.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. Szwęda 22.01.2020 15:35

  Bardzo niewiele na świecie jest krajów tak znienawidzonych jak mój kraj, a nienawiść ta zdaje się z każdym rokiem narastać i narastać.

 2. polach 22.01.2020 18:45

  Jemu podobni mordowali Naszych..bez mózgowe kreatury..

 3. MrMruczek 22.01.2020 19:14

  Największy udział w holokauście mają sami żydzi. To amerykańscy syjoniści sfinansowali Hitlerowi dojście do władzy, dali mu też pieniądze na odbudowę niemieckiej armii. To syjoniści chętnie współpracowali z gestapo przy likwidacji niemieckich i polskich żydów, to syjoniści działający w NKWD rozprawiali się z rosyjskimi i polskimi żydami. To syjoniści powtarzają od 400 lat kłamstwa na temat Polaków jakoby nienawidzących i prześladujących Żydów.

  Dlaczego to robili, robią i będą robić?
  Bo są fanatykami i nienawidzą nawet swoich, jeśli Ci wykazują chęci asymilacji z narodem, który przyjął ich, kiedy cała Europa ich pogoniła!
  A Niemcy? Niemcy byli OK! Bo przecież prześladując Żydów u siebie i w krajach okupowanych wyświadczali syjonistom wielką przysługę, oczyszczając własne środowisko z Żydów niemal całkowicie zasymilowanych i nie mających chęci przenoszenia się do Ziemi Obiecanej!

  To syjoniści od 1948 roku dokonują ludobójstwa na Palestyńczykach, których jedyną przewiną jest to, że nie potrafili, albo nie chcieli zorganizować swojego państwa.

  A teraz Ci sami syjoniści mają czelność oceniać Polskę?! Ci mordercy własnego narodu? Ci przestępcy powinni stanąć przed międzynarodowym trybunałem a osądzić ich powinna międzynarodowa społeczność złożona ze wszystkich pokrzywdzonych przez syjonistów nacji.

  Taka powinna być polska racja stanu i w taki sposób powinniśmy mówić o syjonistach na arenie międzynarodowej.

 4. radical3dom 22.01.2020 21:32

  Jakiej wrogiej armii?? Przecież rosjanie byli wyzwolicielami a więc przyjaciółmi przecież;)

 5. Husar 23.01.2020 09:06

  Już wiecie po co jest pojecie poprawnosci politycznej oraz też antysemityzmu.
  W imieniu Rosji powinien się wypowiadać Rosjanin, a nie żyd.
  Żyd podaje się za Rosjanina, ale nim nie jest. Jaki jest sens aby obca narodowość wypowiadała się w imieniu nie swojej narodowości ? Skąd wiadomo czy robi to dla własnego interesu, a nie interesu Rosji czy Rosjanina. Gdzie tu etyczność i moralność ?
  Tak samo jest w Polsce.
  Oni chcą byśmy myśleli, że oni są Polakami, Rosjanami w ten sposób realizują swoje interesy i rozgrywają Słowian i ten region jak chcą.
  Czy to nie jest wojna hybrydowa?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.