Były policjant skazany za zabójstwo Georga Floyda

Opublikowano: 26.06.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1005

Sąd w Minneapolis skazał byłego policjanta Dereka Chauvina na 22,5 roku więzienia za morderstwo Afroamerykanina George’a Floyda. Posiedzenie było transmitowane przez amerykańskie kanały telewizyjne.

Sędzia Peter Cahill powiedział, że werdykt nie był oparty na opinii publicznej, ani „na emocjach i sympatiach”. Złożył kondolencje rodzinie zmarłego.

Zwracając się do Chauvina, sędzia wyjaśnił, że skazał go na karę o dziesięć lat dłuższą niż przyjęte za takie przestępstwo 150 miesięcy pozbawienia wolności. „To (decyzja – red.) opiera się na Pana nadużyciu władzy i zaufania, a także na szczególnej brutalności, jaką wykazał Pan wobec George’a Floyda” – dodał Cahill.

Oczekuje się, że Chauvin będzie mógł ubiegać się o zwolnienie warunkowe po 15 latach, czyli odbyciu dwóch trzecich wyroku.

Prokuratura zażądała dla oskarżonego 30 lat więzienia. Jak stwierdził zastępca prokuratora generalnego stanu Minnesota Matthew Frank, zachowywał się okrutnie, cynicznie, w obecności dzieci, łamiąc normy postępowania policji.

Morderstwo Afroamerykanina Floyda przez białego policjanta Chauvina 25 maja 2020 r. wywołało masowe protesty i zamieszki w całych Stanach Zjednoczonych, a także publiczną debatę na temat konieczności zreformowania policji.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.