Były minister sprawiedliwości Chin skazany na śmierć

Opublikowano: 23.09.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1057

Sąd w Chinach skazał w czwartek byłego ministra sprawiedliwości Chińskiej Republiki Ludowej i byłego wiceszefa chińskiego Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego Fu Zhenghua na karę śmierci w zawieszeniu wykonania kary na dwa lata – poinformowała 22 września państwowa telewizja chińska CCTV.

„Fu Zhenghua zostaje skazany na karę śmierci za łapówkarstwo z dwuletnim wyrokiem w zawieszeniu” — napisano w oświadczeniu sądu. Zauważono, że oskarżony przyznał się do winy, wyraził skruchę i zwrócił nieuczciwie zdobyte korzyści.

Sąd uznał, że Fu Zhenghua wykorzystywał swoje oficjalne stanowisko do przyjmowania łapówek dla osobistych korzyści, patronował osobom prywatnym w prowadzeniu interesów oraz „ukrywał dowody na prawdopodobne ciężkie przestępstwa swojego młodszego brata”. Konkretnie, według dochodzenia, Fu Zhenghua otrzymał łapówki o wartości ponad 117 milionów juanów (około 16,5 miliona dolarów).

Źródło: pl.News-Front.info

12

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Stary Kulas 23.09.2022 21:36

    Dwa lata zawieszenia jako sposób wykonania kary śmierci, a nie dwa lata w zawieszeniu ;P

  2. Admin WM 24.09.2022 07:14

    Dopisałem słowo „wykonaniu” i teraz chyba jest jasne, że dwa lata będzie czekał na karę śmierci.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.