Były ksiądz i była zakonnica katowali przygarnięte dzieci

Opublikowano: 04.02.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1509

Sporo wyrozumiałości miał dla pary zwyrodnialców-sadystów z Ostrowa Wielkopolskiego polski wymiar sprawiedliwości. Eks-ksiądz i była zakonnica usłyszeli przed Sądem Okręgowym w Kaliszu niższy wyrok niż w pierwszej instancji. Dzieci, nad którymi sprawowali pieczę, będą musiały się mierzyć z traumą do końca życia.

Trzy lata więzienia za kilkuletni seans psychicznych i fizycznych tortur, zafundowany czworgu dzieci w wieku od 6 do 12 lat. To decyzja kaliskiego sądu. Temida przychyliła się do wniosku obrony, by oddalić zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem.

55-letni Jan G. i jego 50-letnia żona Agata G. na pewnym etapie życia porzucili stan duchowny. Zostali rodziną adopcyjną. W 2013 roku, w Ostrowie Wlkp., gdy jedno z dzieci, którymi mieli się opiekować, powiedziało nauczycielce, że boi się wracać do domu, ponieważ jest bite młotkiem po głowie. Na dowód chłopczyk pokazał siniaki.

W trakcie śledztwa wyszły na jaw, że byli duchowni zapewniali dzieciom codzienną dawkę cierpienia. Jan G. wspólnie z żoną uderzali dzieci po głowie tłuczkiem do mięsa, zmuszali do klęczenia w kącie przez wiele godzin z podniesionymi rękami, głodzili, przywiązywali do krzesła, krępowali w nocy rajstopami, żeby nie mogły się ruszać, poniżali, grozili wywiezieniem i porzuceniem w lesie.

Niektóre z dzieci cierpiały na niepełnosprawność. Dwoje z nich będzie nosić do końca życia trwałe blizny na ciele.

Opiekunowie otrzymywali za swoją „pracę opiekuńczą” wynagrodzenie w kwocie kilku tysięcy złotych.

w 2015 r. zostali skazani za psychiczne i fizyczne znęcanie się nad czworgiem dzieci w wieku od sześciu do 12 lat, dla których byli rodziną zastępczą. Ze względu na błędy formalne sprawa wróciła do rozpatrzenia. W 2020 r. Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim ponownie wydał wyrok skazujący. Po pięć lat pozbawienia wolności. Małżonkowie złożyli jednak apelację, w której decyzja została podjęta dziś.

Ponadto, orzeczono wobec nich środek karny w postaci zakazu zajmowania wszelkich stanowisk, wykonywania wszelkich zawodów albo działalności związanych z wychowaniem, edukacją, leczeniem małoletnich lub z opieką nad nimi na okres 15 lat.

Autorstwo: Piotr Nowak
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.