Być w UE bez UK

Opublikowano: 20.03.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 4

Premier Szkocji Nicola Sturgeon powiedziała dziennikarzom Sky News, że po referendum niepodległościowym przewiduje włączenie się do wspólnoty europejskiej jako niezależne państwo.

W 2018 roku Szkocja ponownie przeprowadzi referendum, w którym opowie się za odłączeniem od Zjednoczonego Królestwa. Premier Sturgeon odniosła się do niedawnej wypowiedzi ministra spraw zagranicznych Hiszpanii Alfonso Dastisa, który stwierdził, że zamierza wspierać integralność Wielkiej Brytanii i w sytuacji, gdy Szkocja odłączy się, znajdzie się „na końcu kolejki państw ubiegających się o członkostwo w UE”. Hiszpania ma jednak szeroko pojęty interes w takim stanowisku – sama obawia się odłączenia Katalonii.

Premier jest przekonana, że będzie inaczej. Zachęca do udziału w referendum i deklaracji niepodległościowej. – Nie ma takiej kolejki, a my otrzymaliśmy wiele sygnałów, że w sytuacji, gdy Szkocja będzie chciała dołączyć do UE, zostanie przyjęta z otwartymi ramionami.

Dokładny termin referendum nie jest jeszcze znany, Szkocja przewiduje tutaj spięcia z rządem Wielkiej Brytanii. Jednak podkreśla, że ważniejsze od zdania Theresy May jest „to, co dobre dla Szkotów”. Szkocja jest gotowa przesunąć je o rok, jednak przewiduje, że „w 2021 roku drogi Wielkiej Brytanii i Szkocji już się rozejdą”. Szkoci nie chcą czekac tak długo – wtedy Brexit będzie już faktem dokonanym, a dla Szkocji będzie za późno, aby zareagować.

Autorstwo: WK
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
emigrant001
Użytkownik
emigrant001

Bez Szkocji nie będzie już Zjednoczonego Królestwa. Tego Brytowie boją się najbardziej.

Michal_Cieszewski
Użytkownik
Michal_Cieszewski

Chcą niepodległości to niech walczą. Mnie nic do tego.

Fenix
Użytkownik
Fenix

” że po referendum niepodległościowym przewiduje włączenie się do wspólnoty europejskiej jako niezależne państwo.” O wolność się nie walczy, podlegli .Uwolnieni od innych ,zależni od innych ,podlegli. Bo zamieni stryjek, siekierkę na kijek !
Sobie daje się wolność ! Dając sobie wolność ,zachowasz wolność Narodzie.