Aresztowany za próbę społecznego aresztowania dyrektor sanepidu

Opublikowano: 08.02.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1408

Marcin Bustowski z Federacji Konsumencko-Rolniczej został w sobotę zatrzymany przez policję w swoim mieszkaniu. Bustowski to działacz społeczny, który walczył z glifosatem w żywności i bronił praw rolników blokując drogi w regionie. Wygrał w sądzie głośną sprawę z firmą Animex, której zarzucał iż przetwory i produkty mięsne a w szczególności parówki Berlinki i schab, zawierają przekroczenia (i to kilkukrotne) dopuszczalnych norm konserwantów.

W ostatnim czasie próbował dokonać… obywatelskiego zatrzymania dyrektor sanepidu za prześladowania restauratorów i hotelarzy. Część haseł wykrzykiwanych pod siedzibą jeleniogórskiego sanepidu nosić miała jednak znamiona gróźb karalnych. Policja wówczas tylko wylegitymowała Bustowskiego i towarzyszące mu osoby.

Organy ścigania otrzymały oficjalnie zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. W związku z czym policjanci zjawili się w domu działacza z zamiarem doprowadzenia go do komisariatu (wyprowadzono go z mieszkania w skarpetkach w środku zimy, co sugeruje, że była to akcja zastraszająca – przypis WM).

Około godziny 22:00 Marcin Bustowski został zwolniony z Prokuratury. Jak mówił – ma ustanowiony dozór policyjny i zakaz zbliżania się do Sanepidu. Przez około 20 minut przemawiał do swoich zwolenników.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 12, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o