Bunt robotników przeciw obowiązkowym szczepieniom

Opublikowano: 22.09.2021 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2585

Władze australijskiego Melbourne nakazały wczoraj policji zamknąć wszystkie budowy w mieście (na początek na dwa tygodnie) w związku z „nieprzestrzeganiem obostrzeń epidemicznych” (nie wszyscy noszą maseczki) i protestami przeciw obowiązkowi szczepień amerykańskimi preparatami antycowidowymi. Dziesiątki tysięcy robotników znalazły się na „technicznym bezrobociu” (bez zapłaty). Mimo szerokiej fali aresztowań, zbuntowanym udało się zablokować miasto.

Melbourne od siedmiu tygodni przeżywa kolejny lockdown w kraju, który podjął skrajnie drastyczne środki antyepidemiczne, „kompletnie nieproporcjonalne” według protestujących. W Australii władze ciągle wierzą w maseczki i lockdowny jako środki zabezpieczające przez pojawianiem się „przypadków”. Wymuszają je ostrymi metodami policyjnymi, co sprawiło, że są oskarżane o „faszyzm”. Dziś jest odwrotnie: zarówno niektóre związki zawodowe, jak i władze mówią o „faszystowskich hordach” robotników, którzy wyszli na ulice.

Problem polega na tym, że związki zawodowe budowlańców zgodziły się na zamknięcie budów, co je natychmiast oderwało od rzesz robotników. Miejska siedziba związków została zresztą zaatakowana przez związkowców, którzy zdemolowali jej biura. Zdaniem robotników, bezrobocie nie może być alternatywą szczepień.

Sytuacja jest szczególnie napięta, bo do robotników budowlanych dołączyli protestujący przeciw lockdownowi, mimo, że aresztowania liczy się w setkach. Tłumy ludzi wyszły bez masek na ulice, by blokować skrzyżowania i autostradę. Rząd obiecał wysłać do Melbourne wojsko, które niedawno wróciło z Afganistanu, oskarżone tam o liczne zbrodnie, co nie uspokoiło zbuntowanych. Tymczasem w śródmieściu policja podjęła bitwę z manifestacją robotniczą: użyto gazów pieprzowych i kauczukowych kul, jest wielu rannych.

Autorstwo: Jerzy Szygiel
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. gajowy 22.09.2021 12:26

  Zima Wasza, Wiosna Nasza… Tak się rozpoczyna wiosna (u nas jesień).

 2. agama 22.09.2021 18:42

  aż dziw, że ci wszyscy anty-covidowi policjanci nie noszą swastyk, bo zachowaniem od nazioli nie odbiegają

 3. galacticjoel 23.09.2021 10:27

  [Benjamin Fulford] Biblijne powodzie czy pokój na świecie, które z tych będzie?

  https://meditation539.com/2021/09/23/benjamin-fulford-biblijne-powodzie-czy-pokoj-na-swiecie-ktore-z-tych-bedzie/

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.