Bułgaria ściga islamistów

Opublikowano: 21.06.2012 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 329

W Bułgarii postawiono w stan oskarżenia 13 członków islamistycznej organizacji Al Waqf al Islam. Oskarżeni są o głoszenie treści salafickich i propagowanie wprowadzenia szariatu. Jeden z aresztowanych pełnił funkcję imama.

Organizacja działała w regionie Rodopów, w miastach Smolan, Błagojewograd i Pazardżik. Prokurator okręgowy w Pazardżiku powiedział, że oskarżenie dotyczy przewodzenia i członkostwa w nielegalnej organizacji. Sprawa jest rezultatem akcji bułgarskiego MSW i Państwowej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego, prowadzonej od 2010 roku.

Prokuratura oznajmiła, że grupa propagowała ideologię “przeciwną zasadom demokracji, rozdziału władzy państwowej od religijnej, liberalizmowi, państwu prawa i podstawowym prawom człowieka takim jak równość płci i wolność wyznania. Islamistyczna propaganda szerzona była podczas piątkowych modłów w meczetach, a także na różnych wykładach i spotkaniach w kawiarniach.

Policja zajęła dokumenty , finanse i komputery grupy, a także skonfiskowała literaturę w języku arabskim.

Domniemanemu przywódcy, Saidowi Mehmedowi Mutlu, grozi do 12 lat więzienia, jeśli zostanie uznany winnym zarzucanych czynów. Inni islamiści mogą dostać wyroki do 10 lat.

Opracowanie: PJ
Na podstawie: sofiaglobe.com
Źródło: Euroislam

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Tito
Użytkownik
Tito

I bardzo dobrze. Gdyby w Arabii Saudyjskiej czy Iranie złapano grupę chrześcijan chcących wprowadzić którąkolwiek wersję chrześcijaństwa, to dostaliby w czapę.