Budżet NASA rośnie z powodu groźby zderzeniem z asteroidami

Opublikowano: 26.10.2018 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 1883

Mimo tego, że budżet USA pęka w szwach i jest już rozciągnięty do maksimum, to administracja Trumpa zaproponowała potrojenie środków dla Biura Koordynacji Planetarnej Obrony NASA.

Wygląda na to, że Waszyngton jest gotowy ponieść dodatkowe koszty, aby poradzić sobie z jakimś ewentualnym zagrożeniem z kosmosu. Prezydent Donald Trump zamierza zwiększyć budżet agencji kosmicznej NASA, z 60 do 150 milionów dolarów.

Zaskakująca deklaracja prawdopodobnie wynika z faktu, że politycy zauważają wreszcie, że ludzkość jest zupełnie nieprzygotowana na upadek gigantycznej asteroidy na Ziemię. Zagrożenia kosmiczne z jakiegoś powodu zostały nagle dostrzeżone i Biały Dom planuje nagle zintensyfikowanie prac wielu instytucji w związku z rosnącymi obawami o możliwy upadek asteroidy w przyszłości.

NASA utworzyła Biuro Koordynacji Obrony Planetarnej już w 2016 roku. Zapewne było to odpowiedzią na wydarzenia z lutego 2013 roku w Rosji. Biuro to ma za zadanie śledzić wszystkie obiekty znajdujące się w pobliżu orbity wokół Słońca, a także monitorować wszystkie projekty w tym obszarze finansowane przez amerykańską agencję kosmiczną.

Trzeba przyznać, że to dobry pomysł aby zwrócić więcej uwagi na zagrożenie z kosmosu. W widocznej wokół nas przestrzeni znajduje się co najmniej 25 tysięcy dużych asteroid o średnicy ponad 140 m. To wielkie szczęście, że od początku naszej cywilizacji nie doszło do zderzenia z dużą asteroidą, ale zegar zagłady cały czas tyka i kiedyś los może się odwrócić. Trzeba poprawić systemy detekcji ciał niebieskich zagrażających Ziemi i opracować metody ich neutralizacji.

Właśnie dlatego agencja kosmiczna NASA zaangażowała się w rozwój obrony planetarnej, w tym systemów zdolnych do wypychania obiektów kosmicznych z niebezpiecznej trajektorii zagrażającej kolizją z Ziemią. W październiku 2016 w kosmos poleciał teleskop komiczny należący do Pentagonu. Teleskop będzie także wykorzystywany przez NASA w celu monitorowania asteroidów. komet i innych obiektów które mogą znaleźć się blisko Ziemi, które mogłyby w jakikolwiek sposób zagrażać naszemu bezpieczeństwu.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Cosmo
Użytkownik

To bardzo intrygujące co j…ie pierwsze – asteroida czy czyjeś nerwy na guziku atomowym. Obym tego nie dożył a jeśli już, to mam nadzieję, że znajdę się w samym epicentrum wydarzeń z miejscem w pierwszym rzędzie.