Budynek WTC 7 uległ kontrolowanemu wyburzeniu

Opublikowano: 11.09.2017 | Kategorie: Polityka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 1102

Teorii spiskowych dotyczących katastrofy czy też zamachu terrorystycznego przeprowadzonego 11 września w USA jest bardzo wiele. Można czasem odnieść wrażenie, że każda kolejna teoria spiskowa wyprzedza poprzednie, a te już ujawnione ścigają się po między sobą o miano najbardziej prawdopodobnej a zarazem najbardziej szokującej. Powstaje pytanie, po co? Otóż zapewne jest to jakaś forma dochodzenia do prawdy, próba przybliżenia się do niej, jednak czy potrzeba nam teorii spiskowych, jeżeli w kwestii 11 września same fakty mogą porazić i zaszokować?

NIST (National Institute of Standards and Technology), czyli Narodowy Instytut Standaryzacji i Technologii będący federalną agencją spełniającą funkcję analogiczną do Głównego Urzędu miar wziął udział w kampanii dezinformacyjnej i manipulacyjnej związanej z tragicznymi wydarzeniami, do jakich doszło przed laty, a o które bardzo szybko został posądzony Osama Bin Laden i jego siatka terrorystyczna. Człowiek przebywający w jaskini gdzieś na terenie Afganistanu dokonał największego ataku terrorystycznego na najbardziej zabezpieczone państwo świata.

Dlaczego o tym piszemy, otóż nie zajmiemy się dziś dwoma bliźniaczymi wieżami WTC ale tak zwaną wieżą 7, lub też WTC 7, która również uległa zawaleniu. Tak wyżej wspomniana agencja, czyli NIST to próbowała wyjaśnić.

“Pierwsze lokalne załamanie się nastąpiło na niższych piętrach z powodu pożaru i uderzeń odpadkami. Doszło tam do uszkodzenia kolumny konstrukcyjnej o krytycznym znaczeniu, która podtrzymywała przęsło dużej powierzchni. Pionowa progresja tego początkowego, lokalnego załamania szła aż do wschodniego apartamentu na dachu i ponieważ duże przęsła podłogowe nie były w stanie rozdzielić ciężaru, zawaliła się konstrukcja wewnętrzna poniżej wschodniego apartamentu na dachu. Wywołana przez uszkodzenia spowodowane pionowym załamaniem się horyzontalna progresja załamań na niższych piętrach pociągnęła za sobą nieproporcjonalne załamanie się całego budynku.”

NIST w tym przypadku jest w błędzie otóż, jeżeli zewnętrzna rama była tak sztywna i mocna, to powinna była wstrzymać upadek, albo przynajmniej uwydatnić tak zwany efekt falowania, podczas, którego ogromne przeciwstawne siły walczyłyby ze sobą o dominację w określonym kierunku. Film ukazujący upadek WTC 7 wyraźnie wskazuje, że owa teoria propagowana przez rząd USA na bazie danych NIST jest fałszywa, jest dosłownie zakpieniem sobie ze zdrowego rozsądku, gdyż ewidentnie widać, że WTC 7 upada tak jak każdy budynek w trakcie tak zwanego kontrolowanego wyburzenia. Można napisać, że poszczególne kondygnacje złożyły się niczym naleśniki.

I wreszcie, dlaczego budynek w pełni upadł, całkowicie pogrążając się w gruzach, biorąc pod uwagę to, że grube konstrukcje belki powinny szybko zatrzymać częściowe zapadnięcie. Teoria zakładająca celowe i zaplanowane wyburzenie WTC 7 to teoria, która w znacznym stopniu tłumaczy całkowite wyburzenie tego budynku w tak szybkim czasie i w taki sposób, jaki miało to miejsce. Niestety NIST po raz kolejny udziela odpowiedzi w tej sprawie.

“Materiały zawierające nagrania wideo z momentu upadku WTC 7 zgłoszone przez świadków nie zawierają żadnych dźwięków wybuchowych.”

Czy aby na pewno? Istnieje wiele filmów ukazujących właśnie owe wybuchy. Ale tutaj już nie chodzi o to by je oglądać, bo sądzę, że bardzo duża ilość ludzi już widziała te filmy wiele razy i nie jest to żadna forma nowości, niemniej jednak należy przytoczyć oficjalne oświadczenie Oficera Bartmer’a z NYPD który słyszał eksplozje.

“Byłem naprawdę blisko Budynku nr 7, kiedy upadł. Jest wielu świadków, naocznych świadków, którzy podobnie jak i ja słyszeli eksplozje. Nie widzę powodu, żeby ten budynek upadał w dół tak, jak to zrobił.”

Prawda z pewnością kiedyś wyjdzie na jaw, wiele elementów owej prawdy dotyczącej wydarzeń z 11 września ujrzało już światło dzienne. Nie mniej jednak tutaj już nie tylko chodzi o ujawnienie prawdy, ale uznanie owych faktów za prawdę, ponieważ dziś wielu ludzi nie myśli samodzielnie. To też, jeżeli usłyszą oni informację prawdziwą, jednak uznaną za kłamstwo w oczach świata to i oni uznają je za kłamstwo. Taki jest ten XXI wiek – era Matrixa i manipulacji.

Autorstwo: Zespół “Globalnego Archiwum”
Źródło: Globalne-Archiwum.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

18 komentarzy

 1. MvS 11.09.2017 10:29

  Prawda już dawno wyszła na jaw. Przy pierwszym obejrzeniu filmu pokazujacego “zawalenie” siódemki widziałem, że to wyburzenie. i każdy inny inżynier budownictwa pewnie też. Co do wież: jeden i dwa nie jest to takie oczywiste ale… ale co to za niesamowity zbieg okoliczności, że dwa bardzo wysokie budynki uderzone z boku, o całkowicie nieprzewidywalnym schemacie pożaru (tak to z pożarami już jest ) upadają sobie grzecznie jak placuszki na własną działkę, akurat tak, by nie zniszczyć okolicznych obiektów ? Pewnikiem opatrzność czuwała nad właścicielami tych nieruchomości.

 2. MasaKalambura 11.09.2017 12:42

  I ubezpieczyli się na kilka miliardów na tydzień przed demolka.

  Jest jasne dla każdego kto widzial podziemna próbę jądrowa ( w latach osiemdziesiątych telewizja pokazywała takie co miesiąc) oraz sposób rozbiórki zaleczny w projektach WTC ze mamy tam do czynienia z rozbiórka atomowa ładunkiem dopuszczonym do cywila poniżej 50 kton.
  Zarówno 1, 2 jak i 7 położono w ten sposób. Wybuch ładunku nuklearnego tej mocy na głębokości 50m położy wszystko na powierzchni nie dając dźwięku wybuchu.

 3. MasaKalambura 11.09.2017 12:53
 4. realista 11.09.2017 13:11

  WTC7 – dla mnie to był od początku koronny argument, że “coś jest na rzeczy”.
  przekombinowali… .. .

 5. skyhigh 11.09.2017 14:16

  no i co z tego, że go wyburzyli ?

 6. skyhigh 11.09.2017 14:20

  no i co z tego, że podejrzewacie, że go wyburzyli ?
  co z tego, że są inżynierowie, którzy twierdzą, że budynek został wyburzony?
  co z tego, że został ubezpieczony?
  co z tego nawet, jesli się znajdą ewidentne dowody na youtube???

  nic, nic, nic, nic

 7. realista 11.09.2017 15:48

  no to zastanówmy się – co oznacza, że możliwe było natychmiastowe, kontrolowane wyburzenie budynku WTC7?… .. .

 8. Fenix 11.09.2017 19:03

  @atos nie mylisz się , czy Bush i Kwaśniewski o o tym wiedział , fałszywe szuje, pod sąd !
  Poparcie świata dla wojny NATO przeciwko Irakowi.
  Broni, wymyślonej przez nich samych, nie znaleziono.

 9. belfanior 12.09.2017 07:28

  @atos
  Larry Silverstein powiedzial cyt:” Pamiętam telefon od dowódcy strażaków, który twierdził, że nie jest pewny, czy uda się opanować ogień. Powiedziałem, że skoro mamy ryzykować czyjeś życie, to najlepszym pomysłem będzie go wyburzyć. Podjęli więc decyzję o wyburzeniu, co właśnie mieliśmy okazję oglądać”…
  Stalo sie to po zawaleniu WTC 7…Przygotowanie ladunkow wybburzajacych trwa ok 2 tygodni przy tej wielkosci budynku…
  to tak na marginesie bo nie chce za specjaliste uchodzic-budowlancem nie jestem
  🙂

 10. realista 12.09.2017 08:52

  otóż to.
  aby możliwe było natychmiastowe ściągnięcie WTC7, budynek musiałby być już “zaminowany”. nasuwa się więc kolejne pytanie – a skoro był, to czy wieże też mogły?… .. .

 11. Fenix 12.09.2017 09:09

  Wieże były zaminowane, wyburzenie kontrolowanie, zapadanie do środka . Ogłupienie świata ludzi ,Matriks się udał. Czas wypowiedzieć wojnę terrorystom , wojna trwa nadal.
  Ustawki i dobra zabawa degeneratów ,ciekawe jakie były stawki w ich grze?
  Jedna to ofiara,
  miliony to statystyka !
  film pt. “Wyścig szczurów “

 12. piosk2 12.09.2017 11:08

  Zgodnie z prawem WTC musiało mieć plan wyburzenia już w momencie ich stawiania.
  Stawiano je w latach 60-tych kiedy panował “boom” nuklearny.
  Plan wyburzenia wieżowców zakładał detonację małej głowicy nuklearnej 50kton 50-100 metrów pod budynkiem.
  Fala uderzeniowa od wybuchu przechodząca przez elementy konstrukcyjne spowodowała sproszkowanie materiału: betonu, stali, nawet ludzi którzy byli w pobliżu.
  Budynek nie bez powodu wali się jakby był z piasku. Pojawia się pył sypiący się na boki, nawet część pyłu z dachu zostaje podbita w wyniku podmuchu co widać na filmie

 13. MasaKalambura 12.09.2017 13:28

  A ja budlowlanka zajmuje się na codzień. W dodatku Inż. Dlatego nie znajduje innej techniki dzięki której tak ślicznie położono te budynki. Minowanie odpada. Zajęło by to miesiąc dwa może trzy. Wszyscy musieli by to zauważyć. Eksplozje były by widoczne.

  Ale kluczowe z inzynieryjskiego punktu widzenia jest badanie pyłu po WT C. Więcej niż 50% (o Ile dobrze pamietam 80%) to stal. Niech mi ktoś podsunie technikę inna od atomowej skruszenia stali do postaci pyłu.

 14. MasaKalambura 12.09.2017 14:44

  Plus do tego jeszcze sproszkowana stal.
  Plus jeszcze dym unoszący się nad wieżami przez kilka miesięcy dokładnie jak to ma miejsce po podziemnej eksplozji nuklearnej kiedy stygnie lawa wytworzona ekspozją.
  O atomowym wyburzeniu WTC mówimy jako pewniku. Nie można tego wytłumaczyć inaczej. Cała reszta tłumaczeń to zwyczajne kłamstwo. A każdy je powtarzający (obecnie wszystkie media i rządy) to kłamca i świadomy lub nie dezinformator.

 15. MasaKalambura 12.09.2017 15:11

  Dodam może ze to nie tylko jad medialny ale coś więcej.
  Pamietam dokładnie moment kilka lat temu kiedy ostatecznie porzuciłem jakiekolwiek wątpliwości o innym niż nasze wytłumaczeniu 9/11. Kilka dni potem poczułem jak odrywa się ode mnie czarna energia powtarzających się zaklęć w stylu magii kabalistycznej. To dopełniło obrazu z kim mamy to do czynienia. I skąd ta wszechmedialna zgoda.

 16. MasaKalambura 12.09.2017 15:28

  Dopiero od tego momentu można mówić o właściwym poszukiwaniu przyczyn terroru na świecie.
  1. Wysadzić wieże.
  2. Zaatakować Islam.
  3. Spowodować kataklizm społeczny i socjalny na terenach muzułmanów.
  4. Wpuścić biedny zniszczony wojna i często pełen słusznej nienawiści tłum na własne terytorium.

  Ot przyczyna terroru

  Nie Islam. Nie religie. Władza i bogactwo. My sami.

 17. MasaKalambura 12.09.2017 15:48

  Kolejny klucz. Większość z Arabii Saudyjskiej s zaatakowano Afganistan Irak Libie Syrie.

  O największych tajemnicach na dvachach się wola.
  Kolejne proroctwo spełnione.

 18. MasaKalambura 12.09.2017 16:33

  Tak i nie. Proroctwa wypełniają manipulanci i. Bóg. Wspaniałym zajęciem jest wyszukanie i porównanie obu. Jakaż to pyszna zabawa obserwować jak Bóg z nich robi idiotów.

  Oni knuja podstępy i Bóg to robi. A Bog jest w tym najlepszy.
  Koran z pamieci

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.