Budują roboty zdolne do „rozmnażania się”

Opublikowano: 07.06.2016 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 582

Zespół naukowców z Uniwersytetu w Amsterdamie ogłosił projekt o nazwie Robot Baby, którego celem jest odtworzenie powstawania życia w laboratorium przy pomocy elementów mechanicznych. Celem eksperymentu jest opracowanie algorytmów komputerowych, które nauczą roboty metod odtworzenia własnego “gatunku”.

Mechanizmy, składające się z ruchomych części, będą wybierać odpowiednich “partnerów” na podstawie algorytmów oceny przydatności. Każdy dołączający fragment będzie wzbogacał robota niczym na drodze ewolucji. Jednak zamiast wymiany genotypu, nastąpi wymiana kodu źródłowego i konfiguracji sprzętowej, która transferowana za pośrednictwem sieci Wi-Fi, na przykład do drukarki 3D, która wydrukuje potrzebne podzespoły.

Według naukowców, projekt Robot Baby, jest pierwszym krokiem na drodze do zrobotyzowanych ekosystemów, które mogą pojawić się w trudnych warunkach. Replikujące się i samodoskonalące roboty mogą łatwiej dostosować się do sytuacji i panującego środowiska, nie czekając na działania ludzi.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. edek 07.06.2016 10:46

    Mało przydatna technologia, potencjalnie bardzo niebezpieczna.
    Czy trzeba przerobić jakieś katastrofy typu “Terminator” żeby niektóre badania były zakazane?
    Pewnie tak…

  2. Szurnięty Mędrzec 07.06.2016 21:02

    Wygląda na to, że powstanie nowy fetysz :I

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.