Budowa przekopu przez Mierzeję Wiślaną idzie pełną parą

Opublikowano: 07.04.2020 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1414

Niezależnie od epidemii koronawirusa trwają prace nad jedną z kluczowych inwestycji polskiego rządu – przekopem Mierzei Wiślanej. Jak wyglądają postępy na budowie w tym trudnym dla całej gospodarki okresie? Postęp prac widać na wideo nagranym 28 marca z drona i opublikowanym przez Telewizję Regionalną TV Żuławy. Film został nagrany z lotu ptaka, widzimy, że prace systematycznie idą naprzód.

Budowa kanału przez Mierzeję Wiślaną ma według polskich władz zagwarantować Polsce swobodny dostęp z Zalewu Wiślanego do Morza Bałtyckiego z pominięciem kontrolowanej przez Rosję Cieśniny Piławskiej. Kanał ma powstać w miejscowości Nowy Świat i liczyć około 1,3 tys. m długości i 5 m głębokości. Inwestycja ma kosztować 992 mln zł, a budowa ma potrwać do 2022 r.

Jak poinformowała Magdalena Kierzkowska rzeczniczka prasowa Urzędu Morskiego w Gdyni niezależnie od aktualnej sytuacji epidemiologicznej kluczowe dla państwa inwestycje są kontynuowane.

„Prace na budowie trwają: tak jak we wszystkich innych aspektach działalności, zarówno naszej, jak i wykonawcy, wdrożone zostały wszelki rekomendacje Głównego Inspektora Sanitarnego oraz innych organów państwowych” – powiedziała Magdalena Kierzkowska w rozmowie z serwisem Inzynieria.com.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Szaman
Użytkownik
Szaman

płynie Wisła płynie po polskiej krainie a dopóki płynie… No właśnie co jak przestanie? Susza w polskiej krainie się nasila a idioci niszczą resztki zdrowych ekosystemów… Miejmy nadzieję że ta piosenka nie była prorocza :P