Budowa przekopu przez Mierzeję Wiślaną idzie pełną parą

Opublikowano: 07.04.2020 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 683

Niezależnie od epidemii koronawirusa trwają prace nad jedną z kluczowych inwestycji polskiego rządu – przekopem Mierzei Wiślanej. Jak wyglądają postępy na budowie w tym trudnym dla całej gospodarki okresie? Postęp prac widać na wideo nagranym 28 marca z drona i opublikowanym przez Telewizję Regionalną TV Żuławy. Film został nagrany z lotu ptaka, widzimy, że prace systematycznie idą naprzód.

Budowa kanału przez Mierzeję Wiślaną ma według polskich władz zagwarantować Polsce swobodny dostęp z Zalewu Wiślanego do Morza Bałtyckiego z pominięciem kontrolowanej przez Rosję Cieśniny Piławskiej. Kanał ma powstać w miejscowości Nowy Świat i liczyć około 1,3 tys. m długości i 5 m głębokości. Inwestycja ma kosztować 992 mln zł, a budowa ma potrwać do 2022 r.

Jak poinformowała Magdalena Kierzkowska rzeczniczka prasowa Urzędu Morskiego w Gdyni niezależnie od aktualnej sytuacji epidemiologicznej kluczowe dla państwa inwestycje są kontynuowane.

„Prace na budowie trwają: tak jak we wszystkich innych aspektach działalności, zarówno naszej, jak i wykonawcy, wdrożone zostały wszelki rekomendacje Głównego Inspektora Sanitarnego oraz innych organów państwowych” – powiedziała Magdalena Kierzkowska w rozmowie z serwisem Inzynieria.com.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Szaman 07.04.2020 13:06

    płynie Wisła płynie po polskiej krainie a dopóki płynie… No właśnie co jak przestanie? Susza w polskiej krainie się nasila a idioci niszczą resztki zdrowych ekosystemów… Miejmy nadzieję że ta piosenka nie była prorocza 😛

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.