Brytyjskiego premiera oskarżono o złamanie zasad lockdownu

Opublikowano: 05.12.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1640

Brytyjska prasa huczy od doniesień o tym, że posłowie Partii Pracy zgłosili na policję samego premiera Wielkiej Brytanii. Boris Johnson miał naruszyć zasady lockdownu pod koniec 2020 roku, organizując spore imprezy na Downing Street w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie. Czy premier złamał prawo?

Dwóch posłów Partii Pracy twierdzi, że w zeszłym roku, podczas ścisłego lockdownu, na Downing Street odbyły się co najmniej dwie imprezy, w których miało uczestniczyć do 50 osób. Zgłoszenie do Scotland Yardu wystosowało jak na razie dwóch laburzystów – Neil Coyle i Barry Gardiner. Poseł Neil Coyle, cytowany przez dziennik „The Guardian”, powiedział: „Wydaje mi się, że złamali prawo. Większość moich wyborców przestrzegała zasad; tych, którzy nie przestrzegali, spotkały kary. Johnson nie stoi ponad prawem”.

Oskarżenia te wydają się o tyle społecznie poważne, że w tym samym czasie cała Wielka Brytania musiała trzymać się surowych restrykcji, mocno ograniczających możliwość spotykania się z bliskimi i przyjaciółmi z innych domostw.

W związku z tym posłowie zwrócili się do policji z prośbą o zbadanie doniesień dotyczących dwóch imprez w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia 2020 – jednej w listopadzie, a drugiej w grudniu. Według „The Independent”, premier nie zaprzeczył, że takie imprezy miały miejsce – zaprzeczył jednak temu, że złamano na nich zasady lockdownu.

Według podejrzeń laburzystów, imprezy te mogą kwalifikować się do imprez „zakazanych” w tamtym czasie ze względu na przepisy covidowe dotyczące limitu osób mogących uczestniczyć w spotkaniach różnych gospodarstw domowych. W oświadczeniu Met Police poinformowano, że chociaż zwyczajowo nie prowadzi się dochodzeń „wstecznych” w zakresie łamania przepisów covidowych, policja przyjrzy się nadesłanym zgłoszeniom.

Autorstwo: Jakub Mróz
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.