Brytyjskie wojsko nie chce białych żołnierzy?

Opublikowano: 18.08.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 840

Brytyjski portal telewizji „Sky News” pisze, że dowództwo Royal Air Force niemal wstrzymało werbowanie do formacji białych mężczyzn. Przyczyną ma być tzw. zbyt mała różnorodności. Rozpatrywane mają być obecnie tylko zgłoszenia kobiet i przedstawicieli mniejszości etnicznych.

„Sky News” powołuje się na źródła w siłach zbrojnych, a artykuł wywołał niemałe zamieszanie wśród komentatorów i opinii publicznej. Nowa polityka miała być powodem dymisji szefowej rekrutacji RAF-u, która zrezygnowała ze stanowiska, chcąc zwrócić uwagę na powagę sytuacji. W jej ocenie tego typu pauza rekrutacyjna nieuchronnie poskutkuje osłabieniem zdolności bojowej wojska i obniży bezpieczeństwo państwa.

Jedno z cytowanych przez „Sky News” źródeł z kręgów wewnętrznych armii przywołało wypowiedź dowódcy brytyjskiej armii Patricka Sandersa, że wyzwania w dziedzinie bezpieczeństwa są podobnej skali co w 1937 r. „A potem widzisz szefa RAF-u, który jest gotów złamać wymagania operacyjne sił powietrznych tylko po to, aby spełnić cele różnorodności. Myślę, że trzeba go wezwać do ministerstwa obrony i powiedzieć: To jest agenda obrony, realizuj ją” – przekazał informator „Sky News”.

Doniesień Sky News” nie potwierdził jednak rzecznik RAF-u. „Nie ma żadnej pauzy w rekrutacji przez Royal Air Force i nie ma nowej polityki w odniesieniu do spełnienia wymagań dotyczących rekrutacji w roku. Dowódcy Royal Air Force nie będą unikać wyzwań, przed którymi stoimy, budując służbę, która przyciąga i rekrutuje talenty z każdej części brytyjskiej siły roboczej. Podobnie jak w przypadku Royal Navy i British Army robimy wszystko, co możemy, aby zachęcić do rekrutacji z grup niedostatecznie reprezentowanych i zapewnić, że mamy zróżnicowany personel” – oświadczył rzecznik Royal Air Force.

Portal „Sky News” poprosił też o komentarz rzecznika brytyjskiego ministerstwa obrony narodowej. „Skuteczność operacyjna jest najważniejsza i nikt nie obniża standardów, aby ułatwić dołączenie do Royal Air Force. RAF rekrutuje do wielu zawodów i, podobnie jak reszta sił zbrojnych, jest zdeterminowany, aby odzwierciedlać społeczeństwo, któremu służy, broniąc go” – powiedział z kolei rzecznik ministerstwa obrony.

„Sky News” przypomina natomiast, że ministerstwo obrony oficjalnie wskazało, że chce zwiększyć odsetek kobiet w siłach zbrojnych z obecnych 12 proc. do 30 proc. najpóźniej do 2030 roku.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: DoRzeczy.pl, News.Sky.com
Źródło: MediaNarodowe.com

6

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.