Brytyjski raport o ludobójczym prześladowaniu chrześcijan

Opublikowano: 06.05.2019 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 447

Chrześcijanie są najbardziej prześladowaną grupą religijną na świecie, 80% osób prześladowanych ze względów religijnych to chrześcijanie, stwierdza opublikowany w Wielkiej Brytanii raport a w wielu przypadkach prześladowania zbliżają się do definicji ludobójstwa, przyjętej przez ONZ.

Raport, przygotowany przez anglikańskiego biskupa Philipa Mounstephena został zamówiony przez brytyjskiego ministra spraw zagranicznych Jeremego Hunta w grudniu. Wybuchł wówczas skandal, gdy rząd brytyjski nie zaproponował azylu chrześcijance z Pakistanu, Asi Bibi, która została po ośmiu latach uniewinniona od zarzutu bluźnierstwa i próbowała wydostać się z tego kraju.

Raport stwierdza, że chrześcijanie, którzy stanowili jedną piątą populacji Bliskiego Wschodu, dzisiaj stanowią zaledwie 5 procent – reszta została zabita albo uciekła stamtąd. Chrześcijanie są tam prześladowani, dyskryminowani, wypędzani z domów, aresztowani i zabijani – a uczestniczą w tym rządy i rządowe media, wywołujące i podsycające nienawiść do chrześcijan. W Turcji, kandydującej do Unii Europejskiej, prezydent Erdogan oskarża chrześcijan, że są agentami Zachodu i zdrajcami kraju. W Arabii Saudyjskiej, gdzie publiczne wyznawanie chrześcijaństwa jest karane, podręczniki szkolne uczą nienawiści do nie-muzułmanów, głównie chrześcijan i żydów.

W wielu krajach prześladowania skupione są głównie na konwertytach z islamu na chrześcijaństwo i na duchownych. Konwersja może być karana śmiercią, jak to się dzieje w Iranie od czasów rewolucji islamskiej w 1979 roku. Prześladowania spotykają chrześcijan też w krajach poza Bliskim Wschodem – zamachy terrorystyczne na Sri Lance pokazały, że nie są bezpieczni również w krajach, gdzie dotychczas czuli się bezpieczni.

Na prześladowania chrześcijan rządy zachodnie nie reagują. Jak mówi minister Hunt „Myślę, że nie reagowaliśmy na doniesienia o prześladowaniu chrześcijan, bo jesteśmy krajem chrześcijańskim z kolonialną przeszłością. W tej atmosferze politycznej poprawności zapominamy, że chrześcijanie są najbardziej prześladowaną grupą religijną i często najbiedniejszymi ludźmi na Bliskim Wschodzie”.

Opracowanie: GL
Na podstawie: BBC.com, TheGuardian.com
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Radek 07.05.2019 04:58

    “Raport, przygotowany przez anglikańskiego biskupa Philipa Mounstephena” Gdyby rząd zamówił u przedstawicieli Islamu, to by on inaczej wyglądał. Inna religia była by poszkodowana.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.