Brytyjską szkołę zamknięto szkołę z powodu koronawirusa

Opublikowano: 12.02.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 953

Oficjalna nazwa nowego typu koronawirusa z Chin to COVD-2019 – poinformował na briefingu dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia Tedros Adanom Ghebreyesus.

„Zgodnie z regułami ustalonymi przez WHO, FAO (Organizacją Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa – red.) i Światową Organizacją Zdrowia Zwierząt musieliśmy znaleźć nazwę, która nie będzie związana z nazwą geograficzną, zwierzęciem, człowiekiem czy grupą ludzi, łatwą do wymówienia i związaną z zachorowaniem” – powiedział Tedros Adanom Ghebreyesus. Ghebreyesus wyjaśnił, że CO oznacza „koronawirus”, VI – „wirus”, a D oznacza „zachorowanie”.

Tymczasem władze szkoły w Southampton podjęły decyzję o ewakuacji placówki i zamknięciu jej z powodu obaw, które pojawiły się po tym, jak u niektórych uczniów odkryto objawy podobne do koronawirusa. Chorych odizolowano i przewieziono do szpitala Southampton General Hospital.

St Mary’s Independent School została zamknięta i poddana dezynfekcji po tym, jak część uczniów trafiło do szpitala z objawami podobnymi do koronawirusa. Obecnie dzieci są badane przez specjalistów. Władze szkoły są w kontakcie z Public Health England i monitorują sytuację. Obawy są tym większe, że na Wyspach liczba zachorowań na koronawirusa wzrosła już do ośmiu.

W specjalnym oświadczeniu wysłanym do rodziców, dyrektorka placówki napisała: „Z przykrością muszę Państwa poinformować, że rodzina z dziećmi z wydziałów, które ostatnio podróżowały do regionu dotkniętego koronawirusem, mają objawy podobne do tych, które mają osoby zakażone. Obecnie są badani przez specjalistów medycznych w Southampton General Hospital i zostali umieszczeni w izolacji [poza szpitalem]. Naszym priorytetem jako szkoły jest bezpieczeństwo naszych dzieci i społeczności. Zasięgnęliśmy rady u specjalistów z Public Health England oraz Natural Health Service. Doradzono nam, abyśmy podjęli wszystkie rozsądne kroki, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Dlatego zdecydowaliśmy o zamknięciu szkoły natychmiast, aby przeprowadzić gruntowną dezynfekcję.”

Z najnowszych informacji podanych we wtorek rano wynika, że liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa wzrosła do 1016. W ciągu ostatnich 24 godzin zmarło 108 osób – poinformowała National Health Commission.

Na początku tego tygodnia Minister Zdrowia Wielkiej Brytanii, Matt Hancock poinformował, że zamierza wprowadzić nowe regulacje, aby efektywnie radzić sobie z powstrzymaniem rozprzestrzeniania się koronawirusa w kraju.

Jakie są objawy koronawirusa 2019-nCoV? Wirus z Wuhan przede wszystkim powoduje zapalenie płuc. Osoby, które zachorowały, cierpiały na kaszel, gorączkę i trudności w oddychaniu. W ciężkich przypadkach może wystąpić niewydolność różnych innych narządów. Ponieważ jest to wirusowe zapalenie płuc, antybiotyki nie mają tu zastosowania. Leki przeciwwirusowe stosowane w przypadku grypy również nie działają.

Źródła: pl.SputnikNews.com [SN], PolishExpress.co.uk [PE]
Kompilacja 2 wiadomości: WolneMedia.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Radek
Użytkownik
Radek

“Osoby, które zachorowały, cierpiały na kaszel, gorączkę i trudności w oddychaniu.”
“Tymczasem władze szkoły w Southampton podjęły decyzję o ewakuacji placówki i zamknięciu jej z powodu obaw, które pojawiły się po tym, jak u niektórych uczniów odkryto objawy podobne do koronawirusa”

Czyli kaszleli, mieli gorączkę i trudności w oddychaniu. W obecnym sezonie, to trzeba by zamknąć wszystkie szkoły.