Brytyjska szkoła przychylna osobom transpłciowym

Opublikowano: 16.05.2017 | Kategorie: Edukacja, Seks, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3

Czołowa brytyjska szkoła średnia wychodzi naprzeciw uczniom transpłciowym lub poszukującym swojej tożsamości.

Highgate School postanowiła dać jasny sygnał swoim wychowankom: akceptujemy was takimi, jacy jesteście. Już wcześniej w szkole istniała możliwość dogadania się z nauczycielami, by zwracali się do ucznia innym imieniem niż zapisane w dokumentach, odpowiadającym prawdziwej płci. Teraz zmienią się także zasady dotyczące stroju szkolnego. Obowiązkowe mundurki przestaną wyraźnie różnicować chłopców i dziewczęta, każdy będzie mógł, według własnego wyboru, nosić do szkoły spodnie lub spódnicę. W budynku szkoły pojawią się ponadto toalety neutralne płciowo.

Dyrekcja szkoły zaznacza, że wszystkie zmiany są odpowiedzą na realne potrzeby wyrażane przez społeczność placówki.

Highgate School nie jest wyjątkiem. Woodside High School w północnym Londynie zobowiązała nauczycieli, by wypowiadając się nie powielali stereotypów związanych z płcią.

Z tego, że tradycyjnie konserwatywne brytyjskie prywatne szkoły średnie stają się coraz bardziej tolerancyjne, cieszą się organizacje broniące praw osób LGBT. Krytyka pojawiła się natomiast ze strony części absolwentów zmieniających się placówek.

Autorstwo: AR
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o