Brytyjska policja walczy z antyislamskimi nastrojami

Opublikowano: 29.05.2013 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 251

Po zabójstwie dokonanym przez muzułmańskich imigrantów na brytyjskim żołnierzu w londyńskiej dzielnicy Woolwich, w całej Wielkiej Brytanii upowszechniły się obawy wobec wyznawców islamu i przybyszów spoza Europy. Brytyjskie władze postanowiły jednak skupić swoją uwagę nie na wciąż wzrastającej liczbie muzułmanów w Zjednoczonym Królestwie, lecz na autorach „antymuzułmańskich” wpisów na Facebooku czy Twitterze.

Jak informuje serwis „Business Insider”, od kilku dni brytyjska policja nachodzi w domach osoby podejrzane o „niewłaściwe komentarze” w sieci dotyczące wspomnianego zabójstwa oraz postępującej islamizacji Wielkiej Brytanii. Policjanci w środku nocy zatrzymują ludzi, często przy użyciu niewspółmiernych środków (np. wyważanie drzwi, celowanie z broni palnej), jedynie ze względu na mające mieć “groźny wydźwięk” wpisy w internecie. W areszcie osadzono już trzy osoby – dwie za wpisy na Twitterze, jedną za komentarz na Facebooku.

“Zaczęliśmy dochodzenie w sprawie internetowych komentarzy i około 3:20 dwaj mężczyźni w wieku 22 i 23 lat zostali aresztowani w Bristolu” – informuje rzecznik policji. Zatrzymanym mężczyznom stawia się zarzuty podżegania do nienawiści rasowej lub religijnej. Zdaniem policjantów zaangażowanych w akcję śledzenia i zatrzymywania autorów niepoprawnych wpisów, rzeczone komentarze mają “uderzać w całą brytyjską społeczność”.

Pomimo rządowej nagonki na przeciwników pobłażliwości dla niezasymilowanych muzułmanów, nastroje wśród Brytyjczyków zdają się być coraz bardziej radykalne. W odpowiedzi na zabójstwo brytyjskiego żołnierza, w ostatnich dniach co najmniej 10 meczetów zostało zaatakowanych – jeden z nich obrzucano nawet koktajlami Mołotowa. Na sile przybierają również antyislamskie demonstracje oraz wyolbrzymiane w mediach uliczne “ataki słowne” na muzułmanów.

Morderstwo w Londynie wstrząsnęło całą Wielką Brytanią oraz Europą. Dwóch muzułmańskich imigrantów w biały dzień zabiło brytyjskiego żołnierza prawie ucinając mu głowę, wznosząc przy tym okrzyki “Allahu akbar” (“Bóg jest wielki”). Film, na którym widać czarnoskórego zabójcę z zakrwawionymi rękoma i tasakiem w dłoni, mówiącego do kamery angielskiego przechodnia “Nigdy nie będziecie bezpieczni” obiegł internet i media na całym świecie.

Sprawcy brutalnego zabójstwa – 28-letni Michael Adebolajo i 22-letni Michael Adebowale – przebywają obecnie więziennym w szpitalu. W związku z tą sprawą w zeszłą sobotę aresztowano jeszcze trzech mężczyzn w wieku 21, 24 lat i 28 lat, spośród których każdy (tak jak główni sprawcy) posiada nieeuropejskie pochodzenie.

Na podstawie: businessinsider.com
Źródło: Autonom

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
firestarter
Użytkownik
firestarter

Całe to obcinanie głowy od początku śmierdziało ściemą, a po obejrzeniu tego https://www.youtube.com/watch?v=LN6TehxdvfM&feature=player_embedded&bpctr=1369853153 jak dla mnie nie ma już wątpliwości, że to kolejny krok w ich wielkim teatrze… Jednak przedstawienie ma poziom serialowego „klanu”, bo chyba naprawdę wierzą, że widzowie nie są wymagający. I po informacji o wyłapywanych wpisywaczach internetowych widać, że bardzo się nie pomylili. Nadzieja w ludziach, którzy nie dają wiary spektaklowi architekta ;) i chce im się czasami przebadać tele(bzdurne)wizje, jak w filmiku powyżej…

przemex
Użytkownik
przemex

@firestarter

Nie licz na to, że ktoś będzie analizował te materiały, no może garstka (kilkaset) osób. Naród jest tak ogłupiony że ludzie nie są w stanie przeczytac prostego tekstu ze zrozumieniem, a co dopiero analizowac fakty …
Niestety, obawiam się że z braku muzułmanów „prawdziwi” Polacy ochoczo zabiorą się za tępienie żydów, pedałów i cyklistów, co z pewnością nie wyjdzie naszemu krajowi na zdrowie.

Majka
Użytkownik
Majka

No cóż, najpierw je się kreuje, a później z tymi nastrojami walczy…
Obejrzyjcie filmik o zajściach w Woolwich http://johngaltspeakin.wordpress.com/2013/05/25/sciema-w-woolwich/ W tym filmie nie widać zrazu zakrwawionych rąk, obok ciała nie ma żadnej kałuży krwi, nie widać żadnej odciętej głowy, obok przechodzi spokojnie jakaś kobieta, ktoś kładzie się obok zwłok jak gdyby nigdy nic…..