Brytyjska policja grozi mandatami za rzucanie śnieżkami

Opublikowano: 10.01.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1291

Poważną wpadkę zaliczyli policjanci z formacji West Mercia Police, którzy postraszyli mieszkańców hrabstwa Shropshire mandatami w wysokości 200 GBP za rzucanie się śnieżkami! Jednak po gwałtownej reakcji internautów funkcjonariusze zaczęli powoli wycofywać się ze swoich gróźb i poinformowali, że zostali źle zrozumiani.

„Otrzymaliśmy dwa doniesienia o bitwach na śnieżki w nocy między godz. 23:00 a 23:30. To oczywiście nie jest uzasadniony powód, aby wyjść z domu. Takie zachowanie może skutkować mandatem w wysokości 200 GBP za złamanie zasad lockdownu” – tweet takiej oto treści pojawił się w piątek na stronie formacji West Mercia Police, pełniącej funkcję policji terytorialnej na obszarze hrabstw ceremonialnych Shropshire, Worcestershire i Herefordshire. I był to kolejny już w tym tygodniu tweet ostrzegający mieszkańców hrabstwa Shropshire przed ignorowaniem nowych restrykcji – we wcześniejszym policjanci poinformowali, że ukarali mandatami czterech mieszkańców Broseley za rażące naruszenia koronawirusowego lockdownu”.

Tweet policji West Mercia Police wywołał jednak szybką i bardzo gwałtowną reakcję internautów, którzy stwierdzili, że karanie ludzi za bitwę na śnieżki to już zdecydowanie przekroczenie uprawnień i zdrowego rozsądku. „Więc mówicie mi, że mogę zostać ukarany grzywną za zabawę na śniegu – na dworze, z ludźmi z tego samego domu? To wykracza poza żart” – napisał jedna z internautek. A inna wtórowała jej tymi słowy: „Gdyby ktoś powiedział 12 miesięcy temu, że policja będzie nakładała grzywny na ludzi za zabawę na śniegu, to zostałby skrajnie wyśmiany”.

Po lawinie krytyki ze strony internautów, funkcjonariusze West Mercia Police zaczęli się powoli wycofywać z podanej na „Twitterze” informacji, twierdząc, że zostali źle zrozumiani.

Najpierw policjanci zaznaczyli, że „to zdecydowanie wymknęło się spod kontroli” i że mimo tego, iż „wcześniejszy tweet wydawał się sugerować, że za rzucanie śnieżkami można otrzymać mandat”, to funkcjonariusze chcieli tylko „podkreślić, że opuszczanie domu w celu dokonania aktów aspołecznych może zostać uznane za naruszenie przepisów covidowych. „Po namyśle stwierdzamy, że nie napisaliśmy tego zbyt klarownie… Przepraszamy!” – czytamy w tweecie West Mercia Police prostującym wcześniejszą informację.

Co jednak ciekawe w dalszej części dnia funkcjonariusze West Mercia Police poinformowali, że ich akcja skierowana była przeciwko osobom, które po zmroku rzucały śnieżkami w domy osób starszych i schorowanych. Sprawców takiego incydentu miało być trzech, a ich działania miały wywołać u niektórych rezydentów spory stres. „Pandemia jest już wystarczająco stresująca dla ludzi, szczególnie tych najbardziej bezbronnych, a takie haniebne zachowania antyspołeczne tylko zwiększają poczucie izolacji. Nie będziemy tolerować żadnych ataków na osoby szczególnie narażone, a mamy do dyspozycji szereg uprawnień, które pozwalają nam chronić ludzi. Jednym z takich narzędzi może być mandat, który możemy wystawić na mocy przepisów Covid-19. I myślę, że wszyscy się zgodzimy, że straszenie bezbronnych ludzi nie jest rozsądnym pretekstem do opuszczania domu” – czytamy w najnowszym wpisie policji.

Autorstwo: Marek Piotrowski
Źródło: PolishExpress.co.uk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o