Brytyjska lewica dostrzegła popularność prezydenta Syrii

Opublikowano: 21.05.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 446

Brytyjska Partia Pracy uważa, że państwa zachodnie nie doceniły popularności syryjskiego prezydenta Baszara al-Assada, który ma wcale nie odpowiadać za kwietniowy atak chemiczny w regionie Wschodniej Guty, ponieważ bez owego wsparcia syryjskiego społeczeństwa jego siły w ogóle nie byłyby tam obecne. Dodatkowo lewica uważa, że żadna z zagranicznych sił podejmujących się interwencji w Syrii wcale nie walczy o syryjski naród.

Stanowisko ugrupowania na temat syryjskiego konfliktu przedstawiła parlamentarzystka Emily Thornberry, odpowiadająca w brytyjskiej Partii Pracy za politykę zagraniczną. Odniosła się ona między innymi do kwestii rzekomego kwietniowego ataku chemicznego we Wschodniej Gucie, o który syryjskie władze zostały oskarżone przez państwa zachodnie. Zdaniem laburzystki władze Syryjskiej Republiki Arabskiej wcale nie odpowiadają za tamte wydarzenia.

Według Thornberry siły syryjskiego prezydenta Baszara al-Assada tak naprawdę nie byłby w ogóle w rejonie Wschodniej Guty, gdyby nie cieszył się on sporą popularnością wśród swojego społeczeństwa. Państwa zachodnie miały więc przecenić popularność tamtejszych „rebeliantów”, ale zupełnie nie wziąć pod uwagę szerokiego wsparcia jakim cieszył się rząd w Damaszku. Parlamentarzystka twierdzi dodatkowo, iż kraje interweniujące w Syrii tak naprawdę nie walczą o syryjski naród, co dotyczy państw Zatoki Perskiej, Stanów Zjednoczonych, Rosji czy Turcji.

Laburzyści byli w ubiegłym miesiącu krytykowani z powodu swojego stanowiska wobec bombardowania Syrii przez siły powietrzne państw zachodnich. Ugrupowanie twierdziło wówczas, że do ataku z udziałem brytyjskiego wojska doszło z naruszeniem prawa międzynarodowego, ponieważ nie zostały spełnione wszystkie normy uzasadniające działania militarne z powodów humanitarnych.

Na podstawie: News.sky.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. emigrant001 21.05.2018 19:34

    co by się stało gdyby w UK premierem został Jeremy Corbyn?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.