Brytyjscy podatnicy finansują za granicą tortury i kaźnie

Opublikowano: 15.04.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1423

Brytyjscy podatnicy finansują tortury i egzekucje, pisze „The Daily Telegraph”. Dzieje się tak, ponieważ rząd brytyjski potajemnie finansuje sądy tych państw, w których setki ludzi są skazane na śmierć, a organy ścigania wykorzystują tortury w celu uzyskania dowodów.

Miliony funtów przyznanych z brytyjskiego budżetu zostały wysłane do kilku funduszy rządowych, które następnie wykorzystały te fundusze do finansowania systemów wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych, które są znane z stosowania kary śmierci i nakładania niesprawiedliwych wyroków.

Wśród tych struktur główną rolę odgrywa Fundacja Zapobiegania Konfliktom, Stabilności i Bezpieczeństwa (CSSF), która w latach 2018-2019 powinna otrzymać prawie 1,3 miliarda funtów. Ten międzyresortowy fundusz był wielokrotnie krytykowany za brak przejrzystości, ponieważ zawiera jedynie skąpe informacje na temat jego programów utrzymania pokoju i stabilności w ponad 70 krajach świata.

Według danych zebranych przez Komisję Praw Człowieka w Pakistanie, od 2013 roku, kiedy brytyjskie pieniądze zaczęły napływać do zagranicznych sądów, szereg specjalistycznych sądów antyterrorystycznych skazał na śmierć, według niektórych szacunków, 359 osób.

Sądy te wydały również wiele wątpliwych decyzji sądowych, w tym przeciwko mężczyźnie, który w maju został skazany na 18 lat więzienia, po tym jak rzucił butem w sędziego podczas rozprawy. Raport policyjny powiedział, że jego działania zostały zrównane z terroryzmem, ponieważ „terroryzował ludzi, którzy tego dnia byli w sądzie, zwłaszcza pracowników sądowych”.

Również w Bahrajnie sądy finansowane przez Wielka Brytanię regularnie skazują ludzi na śmierć, a miejscowa policja jest oskarżana o uzyskiwanie zeznań za pomocą tortur.

„The Daily Telegraph” skarży się, że oficjalne brytyjskie dokumenty mówią o rosnącej wydajności i odpowiedzialności sądów i prokuratorów w tych państwach, a także o poprawie jakości usług sądowych, ale nie mówią nic o tym, jak powstrzymać wzrost postępowań sądowych przeciwko blogerom, poetom i dziennikarzom.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.