Brytyjscy ekstremiści nie dadzą się wyrzucić z uniwersytetów

Opublikowano: 13.03.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1853

Brytyjski program przeciwdziałania radykalizacji, Prevent, po raz kolejny znalazł się w ogniu krytyki ze strony radykalnych muzułmanów.

Wsparcia udzielił im nawet sąd apelacyjny, który orzekł w ubiegłym tygodniu, że wytyczne Prevent w sprawie ograniczenia dostępu do uniwersytetów dla mówców mogących radykalizować słuchaczy, są nieprzejrzyste i ograniczają wolność słowa.

Sprawa została wniesiona przez Salmana Butta, „konserwatywnego muzułmanina”, jak określa go „The Guardian” oraz wydawcę strony Islam21C. Notka prasowa Jednostki Analiz Ekstremizmu Home Office określiła Butta jako mówcę głoszącego wartości sprzeczne z brytyjskimi. Mowa była o tym w kontekście wystąpień sześciu głosicieli radykalnych poglądów na Queen Mary University, King’s College, School of Oriental and African Studies i Kingston University Miało to też skutkować znalezieniem się w bazie Prevent. Sam Butt uważa, że islamskie organizacje na uczelniach po wdrożeniu wytycznych programu Prevent boją się zapraszać wielu zewnętrznych mówców w obawie przed zarzutami o radykalizację.

Relacja „Guardiana” nie wspomina jednak, że Butt, który nie deklaruje wprawdzie poparcia dla ISIL, popiera jednak terrorystów z Hamasu. Na stronie „konserwatywnego” muzułmanina miejsce znajdują kaznodzieje uważający dżihad (ten zbrojny) za nieodłączny element islamu, Osamę bin Ladena za męczennika, a demokrację za narzędzie wprowadzenia szariatu. Wzywają, by nie pomagać policji w dochodzeniach przeciwko terrorystom, a nawet negować wyroki sądów skazujące terrorystów.

Część z tych osób, jak Moazzam Begg i Asim Qureshi, związana jest z CAGE, organizacją salaficką wspierającą byłych terrorystów i zwalczającą Prevent. Pisaliśmy o niej na łamach euroislamu, kiedy na konferencji praw człowieka OBWE aktywiści Cage przekonywali, że brytyjski rząd prowadzi wobec muzułmanów działania łamiące prawa człowieka, a także kiedy Cage nazwała polski rząd faszystowskim.

O atakach na Prevent, a także na współpracujących z rządem muzułmańskich reformatorów pisała wieloletnia szefowa Prevent, także muzułmanka, Sara Khan w swoje książce „The Battle for British Islam”. Khan uważa, że głównym powodem tych działań jest strach organizacji islamistycznych i salafickich, że mogą stracić rząd dusz nad społecznością muzułmańską.

Na razie jednak nie muszą się tego obawiać, zyskali bowiem wsparcie brytyjskiego sądownictwa.

Autorstwo: Jan Wójcik
Na podstawie: TheGuardian.com, HurryUpHarry.org
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. Stanlley 13.03.2019 14:18

    Ale Tommiego Robinsona to już można dyskryminować i ograniczać mu wolność słowa…

  2. samadhi1978 13.03.2019 16:12

    Bo bialy, ale tego tez nie mozna powiedziec bo rasizm….

  3. BrutulloF1 14.03.2019 09:32

    Bo rasistą może być tylko biały. Tak samo oprawcą kobiet i innych mniejszości jest biały heteroseksualny mężczyzna chrześcijanin. To długa wyliczanka. Na tym polega lewacki szwindel

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.