Brytyjscy dyplomaci złapani na szpiegowaniu w Rosji

Opublikowano: 16.03.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 364

W Rosji zatrzymano dyplomatów ambasady Wielkiej Brytanii za nielegalne wykonywanie zdjęć i filmów na terytorium lotniska wojskowego. W sieci pojawiły się kadry z zatrzymania w Rosji brytyjskich dyplomatów wojskowych: attaché lotnictwa wojskowego brytyjskiej ambasady w Moskwie K. Scotta i asystenta attache marynarki wojennej R. Koatalen-Hodgsona.

Dyplomaci wojskowi z ambasady Wielkiej Brytanii w Rosji Scott i Coatalen-Hodgson na początku marca nielegalnie obserwowali lotnisko wojskowe Mozdok – poinformowało agencję RIA Novosti źródło w rosyjskich służbach specjalnych.

„Na początku marca attaché lotniczy Scott z ambasady Wielkiej Brytanii w Moskwie i doradca attaché morskiego Coatalen-Hodgson, nie mając odpowiedniego pozwolenia odwiedzili rejon Mozdocki w republice Północnej Osetii-Alanii, znajdujący się na liście terytoriów, do których odwiedzenia obywatele państw obcych potrzebują specjalnego zezwolenia. Podczas podróży brytyjscy dyplomaci prowadzili ukrytą obserwację terenu lotniska wojskowego Mozdok z wykorzystaniem specjalnego sprzętu foto i wideo” — podaje źródło.

Informator podkreślił, że Anglicy nie zaprzeczali, iż robili zdjęcia poszczególnych obiektów lotniska wojskowego, lecz odmówili zaprezentowania zrobionych materiałów powołując się na immunitet dyplomatyczny. Po odnotowaniu wykroczenia administracyjnego obywatele Wielkiej Brytanii zostali poproszeni o opuszczenie zamkniętego dla obcokrajowców terenu.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. rumcajs 16.03.2016 11:30

  Ja mam pomysł dla funkcjonariuszy bezpieczeństwa Rosji w takich sytuacjach… Wzór USA, najpierw strzelac, potem “badac” dokumenty… Potem oczywiści “przepraszac”, solidnie zapewniac , że to była pomyłka, i że załujemy…td…

 2. lboo 16.03.2016 12:20

  @rumcajs: Może ważniejszy jest efekt propagandowy że działają wg. innych standardów, niż odstrzelenie 2 pionków z których media zaraz zrobią męczenników-bohaterów w walce o wolność i demokrację…

 3. rumcajs 17.03.2016 10:52

  @@ lboo @@
  Ja oczywiscie sobie zakpiłem, ale skoro piszesz o efekcie propagandowym, to co z tego, że potraktowali ich zgodnie z protokołem, ba nawet pobłazliwie, skoro nie uznali ich jako “persona nongrata’, i nie kazali wyjechac, skoro, pisza o tym tylko na WM, i pewno w samej Rosji… Zas informacja, ze zostało zabitych dwuch obywateli WB, którzy bedąc dyplomatami, dopuszczali sie szpiegowania Rosji, wtedy to byłby efekt propagandowy, bo nie dało by sie zaprzeczyc, że byli szpiegami. Sa strefy wokół niektórych obiektów wojskowych, gdzie straznicy / wartownicy maja prawo strzelac bez ostrzeżenia, i w Rosji i w usa, i na całym swiecie. Zatem trudno by było wcisnąc kit, o działaniu celowym, chocby ono nawet było celowe….
  A ze brytole maja w zadku protokól, niech świadczy fakt, zapowiedanego złamania immunitetu, w przypadku pruby wyjazdu z ambasady, o ile pamietam jakiego kraju z ameryki południowej, żołnierza usa, który pokazał swiatu prawde o wojnie w iraku… Zatem nie ma co sie litowac nad brytolami, skoro immunitet uznaja wtedy tylko, jak im wygodnie…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.