Brytyjczycy wracają do gotówki

Opublikowano: 08.08.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1508

W ostatnim czasie w Wielkiej Brytanii zaobserwowano zaskakującą tendencję wśród mieszkańców Wysp. Coraz więcej osób powraca do korzystania z gotówki, odkładając na półkę karty płatnicze. Dlaczego tak się dzieje?

Post Office przeprowadziło badanie, pokazujące preferencje społeczne w zakresie korzystania z gotówki w Wielkiej Brytanii. Jak się okazuje, fizyczne pieniądze wyraźnie wracają do łask w Wielkiej Brytanii. Wyniki badania pokazują, że w lipcu tego roku brytyjskie urzędy pocztowe wypłaciły pojedynczym prywatnym klientom około 801 milionów funtów w gotówce. W porównaniu do ubiegłego roku jest to skok aż o 20 proc. i największy skok od pięciu lat, gdy zaczęto obserwować pierwsze rekordowe powroty do gotówki.

Natalie Ceeney, przewodnicząca Cash Action Group, w wypowiedzi cytowanej przez BBC powiedziała, że tegoroczne wyniki pokazują, że mieszkańcy UK „dosłownie liczą każdy pens”, ponieważ zmagają się z rosnącymi cenami, a transakcje gotówkowe mogą ułatwiać kontrolę wydatków: „Jest to zdecydowanie spowodowane kryzysem kosztów życia. (…) Ludzie będą wyciągać gotówkę i fizycznie wkładać ją do słoików, mówiąc: »to mam na rachunki, to mam na jedzenie, a to zostało«”.

Dane Post Office pokazują, że łącznie 3,32 miliarda funtów w gotówce zostało zdeponowanych i wypłaconych w punktach pocztowych w lipcu tego roku. Jest to o 100 milionów funtów więcej niż w czerwcu. Wypłaty gotówki przez pojedyncze prywatne osoby odnotowano na poziomie 801 milionów funtów, co oznacza wzrost takiej praktyki o prawie 8 proc. w porównaniu do czerwca 2022 i o ponad 20 proc. w porównaniu do tego samego okresu rok temu.

Autorstwo: Jakub Mróz
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.