Brytyjczycy uważają, że Wielka Brytania chyli się ku upadkowi

Opublikowano: 09.05.2023 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2027

Brytyjczycy czują się coraz mniej dumni z faktu bycia Brytyjczykami. Jak wynika z sondażu YouGov aż dwie trzecie ankietowanych przyznało, że czuje się „mniej dumnych” z własnego kraju niż jeszcze pięć lat temu. Co więcej, mają również poczucie, że Wielka Brytania chyli się ku upadkowi.

Jak wynika z badań przeprowadzony przez YouGov tuż przed historycznym momentem w dziejach Wielkiej Brytanii poczucie dumy narodowej na Wyspach spada. Tak, jak pisaliśmy wyżej, aż dwie trzeci ankietowanych czuje się obecnie „mniej dumnych” z Wielkiej Brytanii. Ankieta przeprowadzona przez YouGov na zlecenie firmy reklamowej Saatchi & Saatchi wykazała również, że 73 procent Brytyjczyków uważa, że kraj jest jeszcze bardziej podzielony niż dziesięć lat temu. Z kolei 68 procent uważa, że Wielka Brytania „ogólnie upada”, a ponad połowa twierdzi, że ich standard życia się pogarsza.

Wyniki przytaczanych wyżej badań potwierdzają to, co ustalił inny ośrodek badawczy. Według Resolution Foundation rok 2022 był wręcz „katastrofą dla standardów życia w Wielkiej Brytanii”. Według ankiety przeprowadzonej przez znany think-tank wśród 10 tysięcy osób dorosłych, aż trzy czwarte stwierdziło, że próbuje obniżyć ogólne wydatki, a 45 procent ankietowanych martwi się o swoje rachunki za energię.

Generalnie, nastroje w UK są bardzo dalekie od dobrych, co warto zaznaczyć właśnie po ociekającej blichtrem koronacji króla Karola III. Media na Wyspie (i nie tylko!) relacjonowały przebiegu tego, przyznajmy, naprawdę niezwykłego i historycznego wydarzenia, ale nie można zapominać o tym, co obecnie dzieje się w UK. Kolejne badania pokazują, że standard życia się pogarsza, a ogólnie niezadowolenie rośnie.

W ramach badania przygotowanego przez Saatchi & Saatchi o wymownym tytule „What the f**k is going on?” udokumentowano poglądy trzynastu losowo wybranych osób a temat stanu Wielkiej Brytanii.

„W gabinecie mojego przyjaciela w Bradford pacjent zagroził, że przyjdzie z nożem i zadźga wszystkich. To jest po prostu szalone… Społeczeństwo wydaje się po prostu wściekłe” – komentował Hamid, lekarz rodzinny z Middlesborough. „Myślę, że ludzie są obecnie bardziej źli. Niezależnie od tego, czy Covid był katalizatorem tego wszystkiego, ale ludzie wydają się być o wiele mniej tolerancyjni i mniej skłonni do kompromisu” – podsumowywał.

„Osoby żyjące w ubóstwie i uzależnione od banków żywności odczuwają to [problemy kraju] od dawna” – czytamy w raporcie. „Nikt, z kim rozmawialiśmy, nie był w aż tak ciężkiej sytuacji. To, co teraz obserwujemy, to wpływ kryzysu na ludzi, którym według tradycyjnych standardów należą do klasy średniej” – dodano.

Autorstwo: Remigiusz Wiśniewski
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. emigrant001 09.05.2023 22:21

    Jak się przeprowadzą do Rzeszowa to im minie:)

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.