Brutalność policji na Marszu Niepodległości

Opublikowano: 13.11.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 1449

Działania policji były zorganizowane i nacechowane agresją oraz jawną prowokacją względem uczestników marszu niepodległości. To nie były sceny z filmu, lecz rzeczywistość przedstawiająca tysiące funkcjonariuszy policji, ubranych w uniformy bojowe, którzy strzelali z broni gładkolufowej do tłumu, użyto również gazu łzawiącego, granatów hukowych oraz nie obeszło się bez „pałowania” uczestników marszu w tym dziennikarzy.

Od wczoraj otrzymaliśmy dziesiątki wiadomości od naszych Czytelników z kraju oraz zagranicy z pytaniem: co wydarzyło się w Polsce w czasie święta niepodległości w czasie marszu niepodległości? Z Waszych listów przebija zdziwienie oraz zatroskanie o ojczyznę, ponieważ jak słusznie zauważacie, do tego typu scen nie dochodziło już od wielu lat. W zasadzie ten marsz również przebiegłby spokojnie, jednak „bojowe” nastawienie policji doprowadziło do tragedii.

Portal tysol.pl poinformował w środę po Marszu Niepodległości, że fotoreporter „Tygodnika Solidarność” Tomasz Gutry, „został postrzelony” podczas marszu. Według relacji Tomasza Gutrego miał do niego strzelić z kilku metrów policjant. Gumowy pocisk utkwił w twarzy fotoreportera, relacjonuje portal. Do podobnych zdarzeń miało dochodzić w kilku miejscach przemarszu świętujących niepodległość Polaków. Jak informują świadkowie, policja nagminnie używała broni gładkolufowej co przypomina najgorsze czasy III Rzeczpospolitej. Powstaje, zatem pytanie o to czy PiS jawnie wprowadza tyranię?

Media głównego nurtu, przekazują „prawdę” taką, jaka powiela ich narrację, a zatem w marszu uczestniczyli „naziści”, którzy stanowili zagrożenie, oczywiście domyślamy się, że określenie to również obejmuje całe rodziny z dziećmi. Szanowni Państwo do tej pory to media zagraniczne wyzywały uczestników Polskiego Marszu Niepodległości, niestety w tym roku również tak zwane Polskie media również obarczają się to hańbą.

My jednak zadajemy pytanie do Premiera Mateusza Morawieckiego oraz SuperPremiera Jarosława Kaczyńskiego, odpowiedzialnego za nadzór nad Policją: „dlaczego marsze lewicowe, by nie napisać lewackie, w czasie których niszczone są kościoły i obrażane uczucia religijne większości Polek i Polaków, eskortowane są grzecznie przez policję? Natomiast marsz patriotów zostaje w skandaliczny sposób spacyfikowany przy pomocy broni gładkolufowej?

Zapewne wielu z Was pamięta te czasy Platformy Obywatelskiej, kiedy to policja strzelała do górników w celu spacyfikowania protestów, które de facto były jak najbardziej słuszne. Obecnie władza PiS poszła jeszcze dalej i podjęto działania „zbrojne” względem Polskich Patriotów, którzy w wielu przypadkach przybyli całymi rodzinami, wraz z dziećmi, na Marsz Niepodległości by w ten sposób uczcić to jakże ważne święto.

Pozwolę sobie teraz na osobistą dygresję, otóż, gdy oglądałem relację z wydarzeń, do jakich doszło pod Stadionem Narodowym, gdy moim oczom ukazały się dosłownie niezliczone zastępy policji w umundurowaniu bojowym, których końca nie było widać a którzy nieustannie napływali w okolice stadionu, można było pomyśleć, że szturmują oni obiekt w celu odbicia zakładników, których przetrzymuje duża grupa terrorystów. Jednak tak nie było, wszyscy oni zostali wysłani do brutalnej pacyfikacji Polaków świętujących Niepodległość. To się po prostu nie mieści w głowie.

Z pewnością pośród brutalnie pacyfikowanych Polek i Polaków, było wielu takich, którzy oddali swój głos na PiS w ostatnich wyborach. Ciekawe, co myśleli, gdy władza, na którą zagłosowali, której zawierzyli i zaufali teraz wysłała na nich oddziały policji, która „pałowała” niemiłosiernie nawet przedstawicieli mediów. Gdzie my w ogóle żyjemy? Czy wolność i godność Polaka nie ma już znaczenia dla tej jakże upadłej i zdegenerowanej władzy?

Źródło: Globalne-Archiwum.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.