Brexit stał się faktem!

Opublikowano: 30.03.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

Tak zwany Brexit, czyli wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, stał się faktem. Proces brytyjskiej secesji został oficjalnie zainicjowany przez obecną premier, Teresę May.

Wczoraj po południu, list oznaczający rozpoczęcie procesu wychodzenia z UE wręczy przewodniczącemu Rady Europejskiej Donaldowi Tuskowi, wręczył stały reprezentant Zjednoczonego Królestwa przy Unii Europejskiej, Tim Barrow. Tym samym rozpoczynają się około dwuletnie negocjacje, które mają ustalić warunki opuszczenia wspólnoty.

Jest bardzo wiele kwestii do wyjaśnienia. Niepewni o swój los są obywatele UE pracujący i mieszkający obecnie w Wielkiej Brytanii, ale równie bardzo obawiają się obywatele brytyjscy mieszkający na kontynencie, którzy mogą utracić obywatelstwo Unii Europejskiej. Dla miliona Brytyjczyków żyjących w Hiszpanii, Brexit to prawie taki sam problem jak dla miliona Polaków pracujących na Wyspach.

Zapewnienie praw obywateli UE w Wielkiej Brytanii wcale nie jest takie pewne. Mówi się nawet o konieczności posiadania wiz wjazdowych dla obywateli niektórych krajów członkowskich, na przykład Polaków czy Rumunów. Aby to jednak nastąpiło , najpierw musi nastać tak zwany Brexit day, który nie nastąpi jeszcze przez 2 lata negocjacji. Do tego czasu na wyspach będzie musiało obowiązywać prawo unijne.

Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej należy traktować jako precedens. Co prawda pierwszym krajem, który w 1985 roku wyszedł z wcześniejszej wersji UE, była Grenlandia, której mieszkańcy nie zgadzali się na narzucane z Brukseli limity połowów ryb, ale to Wielka Brytania przeciera szlaki co do procedury secesji kraju z Unii Europejskiej w formie jaką znamy obecnie. Z pewnością wszystkie kolejne Exity, jakie się szykują, będą przebiegały właśnie według reguł wytyczonych przy tej okazji.

Trzeba przyznać, że stojący na czele Rady Europejskiej Donald Tusk jest wyjątkowym pechowcem. Gdy przez 7 lat był premierem polskiego rządu, w naszym kraju dochodziło do licznych katastrof. Po dwóch latach “rządów” Tuska w UE, sytuacja tego tworu politycznego wygląda jeszcze bardziej tragicznie. Kryzys goni kryzys, a Unia Europejska pęka w szwach. Donald Tusk, polityczny Jonasz, już zawsze zostanie zapamiętany jako ten, któremu jedyne co wyszło w UE, to Wielka Brytania.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

8
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
emigrant001
Użytkownik
emigrant001

Jeśli przywódcom IV rzeszy europejskiej powiedzie się odłączenie Szkocji od UK to wreszcie zrealizują marzenie przodków. Pokonają Brytanię.

lboo
Użytkownik
lboo

@emigrant001: Myślisz ze EU która nie potrafi sobie poradzić z sytuacja na własnym terenie jest w stanie kogoś pokonać?
To raczej kręgi finansowe które przesiadują między innymi w WB zatopią resztę europy i stąd brexit, czyli ucieczka z tonącego okrętu. Który de facto sami zatapiają.

prawilny2
Użytkownik
prawilny2

No cóż, UK nie będzie płakać a wręcz cieszyć się to kwestia czasu…

emigrant001
Użytkownik
emigrant001

@lboo Błądzisz. Obecna sytuacja to efekt kłopotów DB, stąd skutek eliminacji “kręgów finansowych” z UK. Nie ma żadnych “tonących okrętów” bo gospodarka Deutche Mark ma się dobrze.

lboo
Użytkownik
lboo

@emigrant001: Każdy ma prawo do swojej opinii, czas pokaże kto był bliżej ;)

Michal_Cieszewski
Użytkownik
Michal_Cieszewski

Teraz czekać tylko, aż Polska podejmie ten zacny czyn wyjścia z niemieckiego kołhozu o nazwie UE.

Szwęda
Użytkownik
Szwęda

Wielkie gratulacje dla United Kingdom!!! I chociaż nie żywię do tego kraju sympatii, to życzę mu dalszych sukcesów na “nowej drodze życia”.

Aida
Użytkownik

“Donald Tusk, polityczny Jonasz,”
Chyba polityczny Janusz…

“Teraz czekać tylko, aż Polska podejmie ten zacny czyn wyjścia z niemieckiego kołhozu o nazwie UE.”
Ty tu o wychodzeniu z UE, a Petru chce wprowadzać euro jak najszybciej na złość Pis…