Brazylijski dekret zakazujący lockdownów jest gotowy

Opublikowano: 09.05.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1432

Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro, to jeden z najbardziej zagorzałych „antycovidowców”. Od początku mówi, że pandemia koronawirusa, to zwykła grypa i nie ma zamiaru zamykać państwa tylko z tego powodu. Choć jego kraj, to w tej chwili numer dwa na liście najbardziej dotkniętych „covidem” państw, Bolsonaro idzie za ciosem i wprowadza specjalny dekret, zakazujący lockdownów.

Powstały z jego inicjatywy dekret, będzie zakazywał gubernatorom stanowym ogłaszania lockdownów oraz innych ograniczeń z powodu pandemii. Wojsko ma za zadanie czuwać nad jego przestrzeganiem.

Zatem każdy stan w Brazylii, który zostanie zamknięty z powodu pandemii, będzie musiał odeprzeć nie tylko koronawirusa, ale także działania sił zbrojnych.

Obecny prezydent Brazylii jest emerytowanym wojskowym, który bardzo mocno podkreśla, że armia jest po jego stronie i na jego rozkaz, będzie gotowa dyscyplinować niepokornych gubernatorów 26 stanów w tym kraju: „Moja marynarka wojenna, moje siły lądowe i moje lotnictwo, będą działały zgodnie z konstytucją. […] Wszyscy wolimy umrzeć w domu. Stawiam się w sytuacji tych, którzy tracą wszystko, albo prawie wszystko z powodu błędnych decyzji”.

Konstytucja Brazylii daje gubernatorom możliwość zarządzania stanowymi systemami opieki zdrowotnej, co przekłada się na wydawanie decyzji, odnośnie nadzwyczajnych obostrzeń w przypadku epidemii. Bolsonaro jest jednak nieugięty i uważa, że oparta na lockdownach walka z pandemią COVID-19, przyniesie więcej szkody niż pożytku. To zupełnie inaczej niż sądzi na przykład polski rząd.

Autorstwo: Marcin Kozera
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 14, średnia ocena: 4,93 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
polach
Użytkownik
polach

Przydał by się Nam ktoś taki aby tą bandę małp w garniturach utemperować co tu szaleje od ponad roku z obostrzeniami etc głupotami , rozwalili gospodarkę a teraz otrąbili “plan odbudowy kraju” proszę go przeczytać na co pójdą miliardy euro pożyczki z UE która za free nic nie daje..Np chcą za to zrobić “smart city” i wszystko podpiąć do sieci razem z Nami na koniec zlikwidować własność do minimum i abyśmy wszystko wynajmowali i sami nic nie mieli i byli dzięki naszym dobrodziejom szczęśliwi…szaleni psychopaci będą mieć wszytko włącznie z ludzikami na smyczy cyfrowej, ambitny plan lecz się na nim grubo potkną.