Brazylia przeniesie swoją ambasadę do Jerozolimy?

Opublikowano: 16.12.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 717

Syn prezydenta Brazylii Eduardo Bolsonaro w rozmowie z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu zadeklarował chęć przeniesienia ambasady do Jerozolimy w 2020 roku – poinformowała kancelaria szefa izraelskiego rządu.

Wcześniej w Jerozolimie otwarto brazylijskie przedstawicielstwo handlowe. Na ceremonii był obecny premier Izraela Benjamin Netanjahu z żoną Sarą. Przedtem szef izraelskiego rządu spotkał się z Eduardo Bolsonarem. W trakcie tego spotkania Netanjahu rozmawiał też przez telefon z prezydentem Brazylii Jairem Bolsonarem.

„Byłem z prezydentem Jairem Bolsonarem, zanim tu przyjechałem. Zamierza przenieść ambasadę do Jerozolimy. Zamierza to zrobić. Chcemy ją przenieść nie tylko dla Brazylii, ale także aby być przykładem dla całej Ameryki Łacińskiej” – powiedział Eduardo Bolsonaro.

Jak dodał, Brazylia „prędzej czy później” uzna libański ruch Hezbollah za ugrupowanie terrorystyczne.

Z kolei Benjamin Netanjahu powiedział, że otwarcie przedstawicielstwa handlowego jest częścią tego, „co strony uzgodniły w zakresie zacieśniania stosunków”. – I dzieje się to teraz jako część zobowiązań prezydenta Bolsonara otwarcia ambasady w Jerozolimie w przyszłym roku” – dodał premier.

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump w grudniu 2017 roku ogłosił, że uznaje Jerozolimę za stolicę Izraela i przenosi do tego miasta amerykańską ambasadę. Stało się to 14 maja 2018 roku w 70. rocznicę powstania państwa żydowskiego. Decyzja Trumpa wywołała niepokoje wśród Palestyńczyków i protesty w wielu państwach arabskich.

Izrael nazywa Jerozolimę swoją „jedyną i niepodzielną” stolicą, w tym jej wschodnie dzielnice i historyczne centrum, zabrane pół wieku temu Jordanii, a później anektowane.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 1,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o