Braun przerwał polonofobiczny wykład prof. Grabowskiego

Opublikowano: 31.05.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3359

Poseł Konfederacji Grzegorz Braun zablokował wykład prof. Jana Grabowskiego, który znany jest z tego, że próbuje udowadniać współudział Polaków w holokauście. Teraz tłumaczy, dlaczego to zrobił.

Zaczynając wykład Grabowski zdążył powiedzieć o „micie powszechnej pomocy Żydom”, który ma panować w Polsce. „Po około 10 minutach na salę wdarł się poseł Konfederacji Grzegorz Braun. Najpierw wyrwał historykowi mikrofon i zaczął nim uderzać w mównicę. Następnie zniszczył kable do głośnika, a sam głośnik zrzucił na ziemię” – informuje „Gazeta Wyborcza”.

„Nie ma zgody na obrażanie Polaków. Przerywam wykład, to jest Polska, nie będziemy pod niemieckim butem” – powiedział poseł Konfederacji.

W swoich mediach społecznościowych polityk tłumaczy, dlaczego zdecydował się na przeprowadzenie interwencji poselskiej w tej formie. „Wkroczyłem działając w stanie wyższej konieczności, bo za wyższą konieczność uważam kładzenie kresu tego typu prowokacjom wobec narodu polskiego w momencie kiedy znany notorycznie z antypolskiej, łajdackiej kontrfaktycznej, historycznej propagandy osobnik zdecydował snuć narrację, w której jak zwykle w jego twórczości Polscy patrioci zostali obsadzeni w roli czarnych charakterów i ja temu przysłuchiwać się biernie NiE zamierzam” – napisał na „Twitterze” konfederata.

Do opuszczenia budynku wzywał Grzegorza Brauna dyrektor Instytutu – Miloš Řezník. Poseł Konfederacji krzyknął do niego, by „wynosił się z Polski”, bo „Niemiec w Warszawie będzie mnie pouczał, bym czegoś nie niszczył”.

Poseł Konfederacji pomylił się jednak, co do narodowości Řezníka, bo dyrektor Niemieckiego Instytutu Historycznego jest Czechem.

Ostatecznie prawicowemu politykowi udało się przerwać wykład i prof. Grabski nie wygłosił swoich tez o udziale Polaków w holokauście.

Autorstwo: SG
Wideo: BanBye.com, YouTube.com
Źródło: NCzas.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. najzwyklejszy 31.05.2023 11:47

  No normalnie kocham posła Brauna, prawdziwe serce Polski.
  Precz z Polski szmato Grabowski, judaszu, faszysto w białych rękawiczkach.

 2. wojtek 31.05.2023 13:43

  trzeba by zebrac te wszystkie pojedyncze przypadki gdy polacy pomogli żydom przedostac sie na tamten swiat i zestawić je z liczbami które na sumieniu ma policja żydowska, ile osób ich rekami zostalo wepchnietych do wagonów.

 3. Szwęda 31.05.2023 13:57

  A jaka różnica czy antypolak jest Niemcem czy Czechem? Żadna!

 4. keitaro 31.05.2023 14:23

  Za Braunem nie przepadam ale tu pokłonię mu się nisko.
  Niedługo rocznica mordu wołyńskiego. Czy nie pora już na wykłady jak to Polacy mordowali Ukraińców na 586 sposobów?
  Cholerna polityczna poprawność.

 5. xmariox 31.05.2023 22:51

  Brawo za odwagę. Zobaczcie jaki jad leje się na Brauna w TV, szczególnie w tej antypolskiej. Natomiast gdyby Braun miał wykład i jakaś lewa, kolorowa baba z jajami zrobiło by to samo to pewnie cała “warszafka” pękała by z zachwytu i stanęła w obronie dziwactwa.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.