Bratanica Trumpa pozwała go do sądu

Opublikowano: 25.09.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 91

Bratanica prezydenta USA Mary Trump pozwała go i jego krewnych do sądu za oszustwa, wynika z dokumentów sądowych. Pozwani to amerykański prezydent Donald Trump, jego siostra Maryanne Trump-Barry i spadkobiercy ich zmarłego w sierpniu brata Roberta.

W pozwie siostrzenica Trumpa twierdzi, że począwszy od lat 80. XX wieku Donald, Robert i ich siostra przejęli kontrolę nad imperium nieruchomości, którą odziedziczyli po śmierci ojca i stosując różne sztuczki i nielegalne schematy, żeby zarobić jak najwięcej pieniędzy, w tym również, aby uchylać się od podatków, oszukując wspólników i podnosząc czynsz dla mieszkańców z niskimi dochodami.

Po śmierci ojca, siostrzenica Trumpa odziedziczyła część rodzinnego biznesu, jednak przez to, że była niepełnoletnia, to Robert, Donald i ich siostra wzięli na siebie zarządzanie jej częścią majątku. Ale zamiast tego, „żeby bronić jej interesów, zbudowali skomplikowany schemat, żeby wypompować jej aktywa i okłamali na temat prawdziwej wielkości jej części spadku… sprawiając, żeby myślała, że jest znacznie mniejszy, niż w rzeczywistości”.

Zgodnie z dokumentami sądu, siostrzenica Trumpa żąda od rodziny rekompensaty za straty poniesione na skutek wprowadzenia jej w błąd na temat rzeczywistej wartości i rozmiaru jej majątku, a także zadośćuczynienia w kwocie minimum 500 tys. dolarów.

Latem Mary Trump wydała książkę o Trumpie „Zbyt wiele i nigdy dość: jak moja rodzina stworzyła najniebezpieczniejszego człowieka na świecie”, w której nazwała swojego wuja okrutnym człowiekiem bez zasad i kłamcą.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o