Bratanica Trumpa pozwała go do sądu

Opublikowano: 25.09.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1196

Bratanica prezydenta USA Mary Trump pozwała go i jego krewnych do sądu za oszustwa, wynika z dokumentów sądowych. Pozwani to amerykański prezydent Donald Trump, jego siostra Maryanne Trump-Barry i spadkobiercy ich zmarłego w sierpniu brata Roberta.

W pozwie siostrzenica Trumpa twierdzi, że począwszy od lat 80. XX wieku Donald, Robert i ich siostra przejęli kontrolę nad imperium nieruchomości, którą odziedziczyli po śmierci ojca i stosując różne sztuczki i nielegalne schematy, żeby zarobić jak najwięcej pieniędzy, w tym również, aby uchylać się od podatków, oszukując wspólników i podnosząc czynsz dla mieszkańców z niskimi dochodami.

Po śmierci ojca, siostrzenica Trumpa odziedziczyła część rodzinnego biznesu, jednak przez to, że była niepełnoletnia, to Robert, Donald i ich siostra wzięli na siebie zarządzanie jej częścią majątku. Ale zamiast tego, „żeby bronić jej interesów, zbudowali skomplikowany schemat, żeby wypompować jej aktywa i okłamali na temat prawdziwej wielkości jej części spadku… sprawiając, żeby myślała, że jest znacznie mniejszy, niż w rzeczywistości”.

Zgodnie z dokumentami sądu, siostrzenica Trumpa żąda od rodziny rekompensaty za straty poniesione na skutek wprowadzenia jej w błąd na temat rzeczywistej wartości i rozmiaru jej majątku, a także zadośćuczynienia w kwocie minimum 500 tys. dolarów.

Latem Mary Trump wydała książkę o Trumpie „Zbyt wiele i nigdy dość: jak moja rodzina stworzyła najniebezpieczniejszego człowieka na świecie”, w której nazwała swojego wuja okrutnym człowiekiem bez zasad i kłamcą.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.