Branża rozrywkowa w Polsce powróci do życia?

Opublikowano: 28.05.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 751

Podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki oraz minister kultury Piotr Gliński ogłosili odmrożenie branży rozrywkowej. Do pracy wracają kina, teatry i inne ośrodki kultury.

Od połowy marca, kiedy w Polsce zaczęły pojawiać się pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem, w ramach walki z rozprzestrzenianiem się COVID-19, w tym wprowadzonej ogólnokrajowej kwarantanny, zamknięto m.in. salony fryzjerskie i kosmetyczne, galerie handlowe, restauracje, kina, szkoły i przedszkola.
IV etap luzowania obostrzeń w toku. Co się zmieni?

Podczas konferencji prasowej z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego, ministra kultury Piotra Glińskiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego ogłoszono czwarty już etap odmrożenia poszczególnych branż gospodarki.

1. Znaczącą zmianą jest częściowe złagodzenie obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeni otwartej. Można zrezygnować z maski pod warunkiem zachowania dystansu społecznego – 2 metrów.

2. Zniesienie limitu osób w branży handlowej i gastronomicznej, m. in. w sklepach, targach i poczcie. Obowiązuje zasada używania masek i dezynfekcji rąk lub zakładania rękawiczek.

3. Zniesienie liczby osób biorących udział w uroczystościach religijnych, takich jak np. pogrzeby. Jednak również obowiązuje zasada zasłaniania ust i nosa.

4. Od 30 maja zezwolono na organizację zgromadzeń do 150 osób. Dotyczy to również branży ślubnej, czyli wesel (uczestnicy nie muszą nosić masek).

5. Od 30 kwietnia całkowite otwarcie hoteli i możliwość serwowania w nich posiłków. Dodatkowo od 6 czerwca w hotelach mogą ruszyć siłownie, baseny i kluby fitness.

6. Również od 6 czerwca z uwzględnieniem norm sanitarnych ruszą obiekty kultury, sportu i rekreacji. Możliwa będzie też organizacja targów i wystaw. Ponownie otwarte zostaną kina, teatry, opery, baseny, siłownie, kluby fitness, parki rozrywki, sauny, solaria, salony masażu i tatuażu.

7. Nadal zamknięte pozostaną kluby i dyskoteki.

Minister kultury Piotr Gliński dodał, że pojemność widowni będzie ograniczona do 50%, a noszenie maseczek będzie obowiązkowe.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o