Branża rozrywkowa w Polsce powróci do życia?

Opublikowano: 28.05.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 189

Podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki oraz minister kultury Piotr Gliński ogłosili odmrożenie branży rozrywkowej. Do pracy wracają kina, teatry i inne ośrodki kultury.

Od połowy marca, kiedy w Polsce zaczęły pojawiać się pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem, w ramach walki z rozprzestrzenianiem się COVID-19, w tym wprowadzonej ogólnokrajowej kwarantanny, zamknięto m.in. salony fryzjerskie i kosmetyczne, galerie handlowe, restauracje, kina, szkoły i przedszkola.
IV etap luzowania obostrzeń w toku. Co się zmieni?

Podczas konferencji prasowej z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego, ministra kultury Piotra Glińskiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego ogłoszono czwarty już etap odmrożenia poszczególnych branż gospodarki.

1. Znaczącą zmianą jest częściowe złagodzenie obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeni otwartej. Można zrezygnować z maski pod warunkiem zachowania dystansu społecznego – 2 metrów.

2. Zniesienie limitu osób w branży handlowej i gastronomicznej, m. in. w sklepach, targach i poczcie. Obowiązuje zasada używania masek i dezynfekcji rąk lub zakładania rękawiczek.

3. Zniesienie liczby osób biorących udział w uroczystościach religijnych, takich jak np. pogrzeby. Jednak również obowiązuje zasada zasłaniania ust i nosa.

4. Od 30 maja zezwolono na organizację zgromadzeń do 150 osób. Dotyczy to również branży ślubnej, czyli wesel (uczestnicy nie muszą nosić masek).

5. Od 30 kwietnia całkowite otwarcie hoteli i możliwość serwowania w nich posiłków. Dodatkowo od 6 czerwca w hotelach mogą ruszyć siłownie, baseny i kluby fitness.

6. Również od 6 czerwca z uwzględnieniem norm sanitarnych ruszą obiekty kultury, sportu i rekreacji. Możliwa będzie też organizacja targów i wystaw. Ponownie otwarte zostaną kina, teatry, opery, baseny, siłownie, kluby fitness, parki rozrywki, sauny, solaria, salony masażu i tatuażu.

7. Nadal zamknięte pozostaną kluby i dyskoteki.

Minister kultury Piotr Gliński dodał, że pojemność widowni będzie ograniczona do 50%, a noszenie maseczek będzie obowiązkowe.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o