Brak przejrzystych zasad naliczania

Opublikowano: 08.05.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1363

Najwyższa Izba Kontroli pod przewodnictwem Mariana Banasia przeprowadza w ostatnim czasie kontrole w wybranych placówkach medycznych. Wywiady środowiskowe dotyczą przyznawania tzw. środków covidowych w trakcie epidemii koronawirusa. Wstępne wyniki analiz wykazują niepokojące przypadki naciągania przepisów.

W ostatnim czasie urzędnicy z Najwyższej Izby Kontroli postanowili przeprowadzić kontrolę w placówkach medycznych w związku z udzielaniem przez rząd tzw. świadczeń covidowych. Już według wstępnych analiz wywiadu środowiskowego dodatkowe wynagrodzenia były wypłacane w sposób niezrozumiały. Istnieje również ryzyko ich nieuprawnionego wypłacania.

„Brak przejrzystych zasad naliczania „dodatków covidowych” oraz wysokie ryzyko przyznawania ich w sposób nieuprawniony – to wnioski z pierwszych wystąpień pokontrolnych NIK dotyczących finansowania walki z epidemią COVID-19. Kolejne ustalenia wkrótce” – czytamy we wpisie Najwyższej Izby Kontroli.

Na pierwszy cel padło kilka placówek ulokowanych w Szczecinie. Urzędnicy odwiedzili 109 Szpital Wojskowy z przychodnią, należący do Narodowego Funduszu Zdrowia Zachodniopomorski Oddział Wojewódzki, Samodzielny szpital kliniczny nr 1 im. prof. T. Sokołowskiego, a także szpital kliniczny nr 2.

Na podstawie: Twitter.com
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.