„Bożonarodzeniowe represje” w Chinach

Opublikowano: 01.04.2020 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 3156

W dużej galerii handlowej w dzielnicy Nanyang w chińskiej prowincji Henan zniknęły wszystkie ozdoby świąteczne. Jak podkreśla Associated Press, świąteczne atrybuty są w pośpiechu usuwane w ramach walki z zachodnimi tradycjami.

Według pracowniczki galerii handlowej, budynek został „wyczyszczony” w niecały dzień, nie oszczędzono nawet gigantycznego misia przy wejściu.

Według samych oficjalnych danych obchody Bożego Narodzenia zostały zakazane w czterech miastach i jednym dystrykcie Chin. Ponadto periodyk wyjaśnił, że co najmniej 10 szkół skróciło ferie bożonarodzeniowe.

Eksperci wiążą „represje świąteczne” z dążeniem przewodniczącego ChRL Xi Jinpinga do wzmocnienia pozycji Partii Komunistycznej. Jednocześnie Boże Narodzenie w Chinach nadal jest jednym z największych świąt, z okazji którego dokonuje się ogromna liczba zakupów.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.