„Bożonarodzeniowe represje” w Chinach

Opublikowano: 01.04.2020 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 857

W dużej galerii handlowej w dzielnicy Nanyang w chińskiej prowincji Henan zniknęły wszystkie ozdoby świąteczne. Jak podkreśla Associated Press, świąteczne atrybuty są w pośpiechu usuwane w ramach walki z zachodnimi tradycjami.

Według pracowniczki galerii handlowej, budynek został „wyczyszczony” w niecały dzień, nie oszczędzono nawet gigantycznego misia przy wejściu.

Według samych oficjalnych danych obchody Bożego Narodzenia zostały zakazane w czterech miastach i jednym dystrykcie Chin. Ponadto periodyk wyjaśnił, że co najmniej 10 szkół skróciło ferie bożonarodzeniowe.

Eksperci wiążą „represje świąteczne” z dążeniem przewodniczącego ChRL Xi Jinpinga do wzmocnienia pozycji Partii Komunistycznej. Jednocześnie Boże Narodzenie w Chinach nadal jest jednym z największych świąt, z okazji którego dokonuje się ogromna liczba zakupów.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 3,50 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o