Bolsonaro grozi wysłaniem wojska, aby znieść lockdown

Opublikowano: 30.04.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1133

W Brazylii może wkrótce dojść do kuriozalnej sytuacji. Ten południowoamerykański kraj jest jednym z głównych ognisk epidemii na świecie. Jednak prezydent Jair Bolsonaro zaczął grozić władzom stanowym wojskiem w przypadku utrzymującego się lockdownu.

W środę brazylijskie ministerstwo zdrowia powiadomiło, że na przestrzeni ostatnich 24 godzin potwierdzono niemal 80 tys. nowych przypadków zakażenia. Jednocześnie stwierdzono ponad 3,1 tys. zgonów z powodu COVID-19. Pandemia koronawirusa zabiła w Brazylii prawie 400 tys. osób.

Jednak prezydent Jair Bolsonaro jest nadal przekonany, że utrzymujący się lockdown wyrządzi gospodarce większe szkody niż sam wirus. Dlatego w ostatnich tygodniach próbował na różne sposoby anulować obostrzenia, które zostały nałożone przez władze stanowe, a w ostatnim wywiadzie telewizyjnym zasugerował, że może znieść lockdown siłą.

Bolsonaro powiedział, że może wysłać wojsko na ulice Brazylii, aby „przywróciło porządek” i podobno jest już gotowy plan takiej interwencji, jeśli władze stanowe nie zniosą obostrzeń.

Prezydent Brazylii już wcześniej był krytykowany za jego metodę walki z pandemią. Dotychczas zapewniał, że lockdown byłby niebezpieczny dla gospodarki i ogólnie bagatelizował zagrożenie. Jego przeciwnicy mają teraz obawy, czy w przypadku jego przegranej w wyborach prezydenckich, które odbędą się w 2022 roku, Bolsonaro przekaże władzę następcy.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: Reuters.com [1] [2]
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 6, średnia ocena: 2,33 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o