Boko Haram rozdarte rywalizacją dwóch przywódców

Opublikowano: 19.09.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 630

Boko Haram, terrorystyczna organizacja z Nigerii, która deklarowała poddanie Państwu Islamskiemu, ma obecnie dwóch zwalczających się przywódców. Państwo Islamskie mianowało Musabę al-Barnawiego na nowego przywódcę, odwołując poprzedniego, Abubakara Shekau. Shekau nie uznał tej decyzji, twierdząc, że Państwo Islamskie zostało „oszukane”.

Boko Haram pod kierownictwem Shekau panowało nad znacznymi terenami północnej, muzułmańskiej części Nigerii. Większość dotychczasowych ofiar tego ugrupowania to miejscowi muzułmańscy mieszkańcy, którzy odmawiali przyłączenia się i poparcia terrorystycznej organizacji i być może dlatego ISIS zdecydowało o jego zmianie. Nowy przywódca obiecuje skierować Boko Haram przeciwko chrześcijanom. “Powinniśmy zaminować i wysadzić każdy kościół, do którego uda nam się dotrzeć i zabić wszystkich wyznwawców krzyża, których znajdziemy” – powiedział Shekau.

Teraz zwolennicy obu przywódców zaczynają ze sobą walczyć, co daje nadzieję na wewnętrzne osłabienie ugrupowania, odpowiedzialnego za śmierć tysięcy ludzi i ucieczkę ponad dwóch milionów osób z terenów opanowanych przez islamistów.

Autorstwo: (g)
Na podstawie: FoxNews.com
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.