Bojownicy ISIL atakują gazem musztardowym

Opublikowano: 18.08.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

Jak poinformował irański kanał telewizyjny Press-TV, bojownicy ISIL przeprowadzili we wtorek atak z użyciem trującej substancji chemicznej — iperytu.

„Atak z użyciem gazu musztardowego (iperytu) został przeprowadzony we wtorek, w odległości 40 km na północ od Aleppo. Bojownicy ISIL ostrzelali syryjską miejscowość Mari pociskami artyleryjskimi wypełnionymi trującą substancją”. W rezultacie ataku wielu mieszkańców miasta uległo zatruciu i ma poważne problemy z oddychaniem” — przekazała irańska telewizja, na którą powołuje się RG.

Rok temu rosyjskie MSZ ostrzegało Zachód przed tym, że ISIL opanował produkcję broni chemicznej. Już wówczas istniały dowody potwierdzające fakt zastosowania przez bojowników realnej broni chemicznej, w tym także iperytu i lewizytu. Jednak z racji stanowiska zachodnich partnerów Rada Bezpieczeństwa ONZ nie zareagowała adekwatnie na działania bojowników.

Iperyt, nazywany też gazem musztardowym, poraża błonę śluzową oczu, nosa i górnych dróg oddechowych. Nawet niewielkie stężenie gazu zatruwa organizm. Natomiast przy wysokim stężeniu dochodzi do zapalenia płuc, które w przeciągu trzech-czterech dni może doprowadzić do zgonu poprzez uduszenie.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Iperyt. Wynalazek terrorystów 20 wieku.
Nie byli to Arabowie.

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ