Bojowe gogle Microsoftu wywołały u żołnierzy bóle głowy i nudności

Opublikowano: 28.10.2022 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1633

Amerykańscy żołnierze, którzy w testach terenowych używali gogli AR Microsoftu, cierpieli na „upośledzenia fizyczne mające wpływ na misję”, w tym bóle głowy, przemęczenie oczu i nudności – wynika z podsumowania ćwiczenia opracowanego przez biuro testowe Pentagonu.

https://www.youtube.com/watch?v=JcL-_7AllDc

W goglach zastosowano tak zwany Zintegrowany System Wzmocnienia Wizualnego (IVAS), który pozwala żołnierzom widzieć przez dym, wykorzystywać obrazy holograficzne do treningu i za jednym kliknięciem wyświetlać trójwymiarowe mapy terenu w ich polu widzenia.

Według dyrektora ds. testów operacyjnych i oceny Nickolasa Guertina, ponad 80 procent osób, które odczuwały dyskomfort, wykazywało objawy po mniej niż trzech godzinach używania spersonalizowanych gogli HoloLens.

https://www.youtube.com/watch?v=tkVPS2yPb6E

Guertin powiedział, że system wykazał zbyt wiele awarii podstawowych funkcji. Problemy wykryte podczas testów przeprowadzonych w maju i czerwcu zostały opisane w 79-stronicowym raporcie, który armia oznaczyła jako „Kontrolowane niesklasyfikowane informacje”, aby zapobiec publicznej dystrybucji.

Jednak pomimo wad urządzenia Guertin nie uważa, że ​​jest to przegrana sprawa. Zamiast tego zalecił, aby przed powszechnym wdrożeniem armia nadała priorytet ulepszeniom, by zmniejszyć fizyczny dyskomfort użytkowników. Powiedział również, że konieczne są ulepszenia czujników słabego oświetlenia gogli, przejrzystości wyświetlacza, pola widzenia i niezawodności niektórych podstawowych funkcji.

Produkt otrzymał też pozytywne recenzje, a żołnierze informują, że „ulepszył nawigację i koordynację ruchów jednostek”.

Oczekuje się, że Microsoft doda do gogli noktowizor o wysokiej rozdzielczości, a także czujniki termiczne i czujniki żołnierzy, aby zwiększyć świadomość sytuacyjną i zdolność do atakowania celów. Jeśli wszystkie opcje dla tego modelu zostaną wykorzystane, to przewiduje się, że armia wyda w ciągu dekady aż 21,9 miliarda dolarów na gogle, części zamienne i usługi wsparcia.

Źródło zagraniczne: NaturalNews.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Szwęda 28.10.2022 17:45

    Na 7G może już jadą…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.