Bójki kierowców na stacjach benzynowych w Wielkiej Brytanii

Opublikowano: 28.09.2021 | Kategorie: Gospodarka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1351

Odkąd BP ogłosiło w zeszły czwartek, że przystępuje do racjonowania dostaw paliwa z powodu braku kierowców ciężarówek, stacje benzynowe zalała fala spanikowanych kierowców. Niedobory paliwa na stacjach spowodowały wzrost napięcia wśród osób próbujących zatankować samochód, a w niektórych sytuacjach doprowadziły nawet do… bójek.

Panika udzieliła się kierowcom w całej Wielkiej Brytanii, powodując wzmożony popyt na paliwo przez cały weekend. I choć rząd zapewnia, że paliwa w Wielkiej Brytanii nie brakuje (prosząc jednocześnie mieszkańców państwa o tankowanie swoich pojazdów jak zazwyczaj i nierobienie jakichkolwiek zapasów), to nie wszyscy kierowcy w słowa te się wsłuchują. A nagły, zwiększony popyt na paliwo, prowadzi jedynie do napędzania „kryzysu”, który zaczyna się rozprzestrzeniać już nie ze względu na brak kierowców tirów, ile ze względu na samą panikę.

Aby zaradzić takiemu panicznemu tankowaniu, niektóre stacje wprowadziły odpowiednie limity. Na przykład Grupa EG, która ma 341 stacji benzynowych w Wielkiej Brytanii, nałożyła dla kierowców limit wydatków na paliwo w wysokości 30 GBP „ze względu na obecne bezprecedensowe zapotrzebowanie klientów na paliwo”.

To, do czego może doprowadzić panika w społeczeństwie, doskonale obrazuje nagranie bójki ze stacji benzynowej w Chichester, w hrabstwie West Sussex. To właśnie tama doszło do starcia czterech mężczyzn (ponoć dwóch ojców z synami), którzy stali w długiej kolejce po paliwo i którzy nerwowo zareagowali na wiadomość, jakoby „nie było już oleju napędowego”. I choć nie wiadomo dokładnie, co było tą przysłowiową iskrą, która doprowadziła do awantury, to cała sytuacja pokazała jak na dłoni, że mieszkańcy UK, w obliczu niespotykanych dla nich zjawisk, zwyczajnie nie wytrzymują napięcia.

Autorstwo: Marek Piotrowski
Źródło: PolishExpress.co.uk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 8, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Zohan Dvir
Użytkownik
Zohan Dvir

Głupi kraj to głupi ludzie