Boho Haram zamordowało pracownicę Czerwonego Krzyża

Opublikowano: 18.10.2018 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 6

Fundamentalistyczna organizacja muzułmańska Boko Haram zamordowała uprowadzoną 24-letnią Hauwe Mohammed Liman, położną pracującą w zorganizowanym przez Międzynarodowy Czerwony Krzyż szpitalu w Nigerii.

Liman została uprowadzona w marcu wraz z dwiema innymi kobietami pracującymi dla organizacji pomocowych. Jedna z nich, również położna, została zamordowana we wrześniu. Boko Haram domagało się okupu za uprowadzone kobiety, ale Czerwony Krzyż i inne organizacje nie płacą okupu nie chcąc tworzyć groźnego precedensu narażającego na porwanie innych pracowników.

Boko Haram i kilka innych wywodzących się z niego organizacji prowadzi w północnej Nigerii walkę o stworzenie muzułmańskiego państwa, rządzonego szariatem. W trwającym od kilku lat konflikcie śmierć poniosło ponad 20 tysięcy osób, a ponad milion uciekło z objętych walkami terenów. Chociaż rząd Nigerii twierdził na początku roku, że fundamentaliści zostali pokonani, nadal są poważnym zagrożeniem dla mieszkańców.

Autorstwo: (g)
Na podstawie: Reuters.com
Źródło: Euroislam.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o