Boho Haram zamordowało pracownicę Czerwonego Krzyża

Opublikowano: 18.10.2018 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2309

Fundamentalistyczna organizacja muzułmańska Boko Haram zamordowała uprowadzoną 24-letnią Hauwe Mohammed Liman, położną pracującą w zorganizowanym przez Międzynarodowy Czerwony Krzyż szpitalu w Nigerii.

Liman została uprowadzona w marcu wraz z dwiema innymi kobietami pracującymi dla organizacji pomocowych. Jedna z nich, również położna, została zamordowana we wrześniu. Boko Haram domagało się okupu za uprowadzone kobiety, ale Czerwony Krzyż i inne organizacje nie płacą okupu nie chcąc tworzyć groźnego precedensu narażającego na porwanie innych pracowników.

Boko Haram i kilka innych wywodzących się z niego organizacji prowadzi w północnej Nigerii walkę o stworzenie muzułmańskiego państwa, rządzonego szariatem. W trwającym od kilku lat konflikcie śmierć poniosło ponad 20 tysięcy osób, a ponad milion uciekło z objętych walkami terenów. Chociaż rząd Nigerii twierdził na początku roku, że fundamentaliści zostali pokonani, nadal są poważnym zagrożeniem dla mieszkańców.

Autorstwo: (g)
Na podstawie: Reuters.com
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.